Destul de rar se înscriu într-un meci din prima ligă județeană nu mai puțin de nouă goluri, așa cum s-a întâmplat marți după-amiază la Valea Călugărească.
După 4-2 la pauză, câmpinenii s-au impus la scor de tenis, 6-3, prin golurile marcate de Dedu (min. 6), Ghiță (min. 20), M. Gheorghe (min. 30, 64, 90) și Cl. Dumitrescu (min. 37).
Iată și formația aliniată de câmpineni la Valea Călugărească: Cord (24 T. Ionescu) - V. Dumitru (65 Amar), Lăutaru (24 Bej), Burlacu, Nichifor, M. Gheorghe, Bărcănescu, Ghiță (72 A. Dumitrescu), C. Dumitrescu (72 Tocitu), Dedu, Bobeică.
Runda viitoare, vineri, 6 septembrie, de la ora 17.00, CS Câmpina va întâlni pe teren propriu formația Avântul Măneciu.

Pe circuitul de la Altenberg, din Germania, câmpineanca Georgeta Popescu a reușit două rezultate foarte bune la ultima etapă a Cupei Mondiale la Bob.

În primul meci amical al anului 2026, Sportul Câmpina a mers la Mislea pentru confrutarea cu echipa locală CS Mislea.

Terenul sintetic de la Căminul Petrol este la mare căutare în această iarnă, din dorința celor mai multe echipe de a-și proteja suprafețele de joc de pe propriile arene.

CS Câmpina a susținut primul joc amical al anului 2026 în compania formației Viitorul Cosminele, una dintre fruntașele Seriei Est a Ligii a 5-a, locul al doilea la un singur punct de lider.