Farmaciile Medimfarm organizează o nouă tombolă cu premii importante. Clienții Medimfarm, care cumpără produse de minim 55 lei, se pot înscrie la această tombolă care se desfășoară în perioada 14 ianuarie-14 aprilie 2019. Mai multe bonuri de peste 55 lei înseamnă, automat, mai multe șanse de câștig.
Pentru această nouă tombolă, Medimfarm pune la bătaie patru autoturisme Ford KA+, 100 de produse TVS și alte mii de premii care se acordă pe loc. Campania se desfășoară sub sloganul "Fii FORDmidabil cu Medimfarm!", iar detalii puteți cere în farmaciile Medimfarm. (P)

După cum știți, la ședința CJSU din această seară s-a luat decizia furnizării apei începând cu ora 23.00. Vineri, 5, decembrie 2025, ora 23.00. ESZ va livra apă către HidroPrahova, o apă care poate fi folosită doar la toalete. Asta până la confirmarea potabilității de către DSP Prahova, în urma analizelor bacteriologice.

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, întrunit vineri, 5 decembrie 2025, a luat decizia ca din această seară, de la ora 23.00, ESZ să înceapă furnizarea apei în rețeaua HidroPrahova. Și este vorba despre 700 km de rețea.

Într-o nouă șediță a Comitetului Local pentru Situații de Urgență Câmpina, a doua de la începerea crizei apei, s-au luat o serie de decizii privind pregătirea pentru o viitoare situație similară crizei apei pe care ne pregătim să o încheiem.

În municipiul Câmpina vor fi deschise, sâmbătă și duminică, trei centre pentru distribuția către populație a apei potabile îmbuteliate.