CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Alarmă în Bucegi! Salvamontiștii caută doi bărbați dispăruți între Babele și Vf. Omu

- Actualitate -

Alarmă în Bucegi! Salvamontiștii caută doi bărbați dispăruți între Babele și Vf. Omu

Vineri seară, un apel la 112 a dat alarma în Munții Bucegi.

UPDATE - Cei doi bărbați, unul de 67 ani, celălalt de 37 ani, din județele Vâlcea și Dolj au ajuns la Cabana Padina, după ce au dormit azi-noapte în zăpadă, într-un bivuac.
Un bărbat anunța că s-a rătăcit între Babele și Vf. Omu, în condițiile în care ningea viscolit. De altfel, vremea rea a întrerupt apelul telefonic, astfel că salvamontiștii din Bușteni, Prahova și Dâmbovița au pornit în căutarea celor doi bărbați.
Căutarea terestră a continuat ore bune, iar în această dimineață s-a apelat și la serviciul unui elicopter de la Brașov pentru a ajuta la găsirea celor doi bărbați. În total, mzece salvamoniști i-au căutat pe cei doi bprbați, la care s-a adăugat o dronă și un elicopter.

(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!


25 Jan 2025 11:30 818 vizualizari


Comentarii






236 vizualizari 16 Jan 2026 21:50 ANAF scoate la licitație două picturi ”Car cu boi” ale maestrului Nicolae Grigorescu

ANAF scoate la licitație două picturi ”Car cu boi” ale maestrului Nicolae Grigorescu

Două picturi semnate de Nicolae Grigorescu sunt scoase la licitație de prestigioasa Casă de licitații Artmark.

citeste mai mult
645 vizualizari 16 Jan 2026 21:28 Pe 18 februarie va avea loc licitația pentru Opelul Insignia achiziționat de fostul primar al Câmpinei, Horia Tiseanu

Pe 18 februarie va avea loc licitația pentru Opelul Insignia achiziționat de fostul primar al Câmpinei, Horia Tiseanu

La ședința Consiliului Local de la finalul lunii noiembrie a anului trecut s-a aprobat scoaterea din funcțiune și valorificarea prin licitație a autoturismului Opel Insignia, aparținând Primăriei Câmpina.

citeste mai mult
318 vizualizari 16 Jan 2026 20:57 Alternativa la DN1, drumul Valea Doftanei - Săcele, a crescut cu... 19 milioane lei!

Alternativa la DN1, drumul Valea Doftanei - Săcele, a crescut cu... 19 milioane lei!

Compania Națională de Investiții a anunțat că valoarea proiectului de modernizare a DJ 102I, drum gândit ca viitoare alternativă la DN1, Valea Doftanei - Săcele, a crescut la 333,12 milioane lei. O creștere cu mai mult de 19,8 milioane lei față de prețul inițial.

citeste mai mult
1328 vizualizari 16 Jan 2026 07:06 S-a finalizat licitația pentru construirea zidului de sprijin la blocurile sociale din Câmpina

S-a finalizat licitația pentru construirea zidului de sprijin la blocurile sociale din Câmpina

În toamna anului trecut, Consiliul Local Câmpina a aprobat indicatorii tehnico-economici și devizul general pentru construirea unui zid de sprijin pe Strada Petrolistului, la blocurile sociale pentru romi.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV