Cupa Ligii Performanței în Natație, desfășurată la Complexul Sportiv de Natație Otopeni, a reunit la start sportivi de la 28 de cluburi din țară. CS Câmpina a participat cu patru sportivi, pregătiți de Adrian Stoican, care au obținut o serie de rezultate promițătoare în perspectiva viitoarelor competiții.
Iată rezultatele obținute de sportivii câmpineni:
Ștefan Goran - categoria 10 ani masculin, cu 40 sportivi înscriși - locul 2 la probele 50m liber, 50m bras, 50m spate, 50m fluture, 200m liber și 200m mixt;
Gabriela Bădescu - categoria 9 ani feminin, cu 30 sportive înscrise - locul 3 la probele 50m liber și 50m bras, locul 4 la 50m spate și locul 8 la 50m fluture;
Vlad Chițu - categoria 11 ani, cu 45 sportivi înscriși - locul 5 la 50m bras, locul 8 la 50m fluture, locul 9 la 200m mixt, locul 11 la 50m liber și 200m liber și locul 13 la 50m spate;
Maria Brotoiu - categoria 11 ani feminin, cu 30 sportive înscrise - locul 9 la 50m bras, locul 10 la 50m spate, locul 11 la 50m fluture și 200m mixt, locul 12 la 200m liber și locul 14 la 50m liber.
”Clubul nostru, cu cei patru sportivi, a obținut 65 de puncte reușind o clasare în topul cluburilor pe locul 13 din 28. Această competiție pentru mine și sportivii mei a reprezentat o probă de control pentru etapa regională din cadrul Campionatului Național, care va avea loc în luna martie”, ne-a declarat Adrian Stoican, președintele CS Câmpina și antrenorul acestor copii.

Campionatul județean de juniori a ajuns la finalul sezonului regular. Juniorii sub 19 ani au disputat zece etape, după care urmează, în primăvara anului viitor, play-off-ul și play-out-ul.

A fost un meci ca un drum cu sens unic, câmpinenii conducând partida de la un capăt la celălalt, fără nicio emoție.

Timp de două zile sunt programate jocurile etapei a 14-a din primul eșalon județean.

Meci foarte animat, spectaculos, cu multe goluri - șapte, cu două penalty-uri, două autogoluri, dar, din păcate, cu un rezultat defavorabil formației câmpinene.