Campionatul municipiului București la atletism pentru copii s-a încheiat duminică, sportivii câmpineni obținând noi medalii, dar mai ales speranța că drumul pe care s-a pornit este unul bun, dătător de speranțe că această frumoasă tradiție a Câmpinei va continua.
În a doua zi a întrecerilor, atleții de la CSS ”Constantin Istrati” au obținut următoarele rezultate:
George Aldea (sub 12 ani, antrenor Mihaela Marin) - locul 1, aruncarea greutății, 13,91m;
George Aldea (sub 12 ani, antrenor Mihaela Marin) - locul 1, aruncarea suliței (600gr), 25,98m;
Anca Goran (sub 10 ani, antrenor Jenica Bran) - locul 1, săritura în lungime, 3,59m;
Ianis Tudor (sub 12 ani, antrenor Mihaela Marin) - locul 4, săritura în lungime, 3,88m;
Ana Goran (sub 10 ani, anrenor Jenica Bran) - locul 4, 200m, 36,5s.
Au mai participat Filip Tudorache (săritura în lungime), surorile Ruxandra și Bianca Glod, în probele de 50m, 100m și 200m, toți trei fiind antrenați de Mihaela Marin.

Aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a CS Câmpina se află pe ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Local Câmpina de joi, 27 august 2026.

A fost prima etapă a Ligii a 4-a Prahova. O rundă cu 29 goluri și câteva rezultate interesante.

Fosta echipă de prim eșalon județean, cu pretenții de promovare și acum, Unirea Cocorăștii Colț a fost adversarul formației Sportul Câmpina în prima etapă din noua ediție de campionat.

Sâmbătă dimineață a debutat o nouă ediție a Ligii a 4-a Prahova.