Gata, așteptarea celor care iubesc fotbalul mic, de la nivelul județului, a luat sfârșit! Sâmbătă au avut loc primele meciuri al unei noi ediții de campionat, runda inaugurală încheindu-se duminică.
FC Bănești - Petrolul 95 Ploiești 5-2
CS Valea Călugărească - Teleajen Văleni 0-8
AFC Brebu - Progresul Drăgănești 1-2
CS Bucov - Petrosport Ploiești 5-3
CSO Comarnic - Unirea Cocorăștii Colț 6-0
Avântul Măneciu - CS Cornu 1-0
Tineretul Gura Vitioarei - CS Brazi 4-1
CS Mănești - CSO Boldești 2-6
CS Vărbilău - CS Câmpina 1-0
Etapa viitoare, a 2-a, 31 august - 1 septembrie
Petrolul 95 Ploiești - CS Valea Călugărească
Teleajen Văleni - Avântul Măneciu
CS Cornu - Tineretul Gura Vitioarei
CS Brazi - AFC Brebu
CSO Boldești - CS Bucov
Progresul Drăgănești - CS Mănești
Petrosport Ploiești - CSO Comarnic
Unirea Cocorăștii Colț - CS Vărbilău
CS Câmpina - AFC Bănești
Continuăm periplul pe la echipele din Câmpina și împrejurimi pentru a vedea ultimele detalii înaintea noului sezon competițional,
Liga A Prahova va începe un nou sezon pe 23 august, într-un campionat în care vor fi numai 16 echipe, față de 18 până acum. De-a lungul mai multor episoade vă vom prezenta ce fac echipele din zona Câmpina și cum pregătesc ele noul sezon.
La Moreni a avut loc în week-end etapa a VI-a a Campionatului Național de Motocros, competiție la startul căreia s-au aflat și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.
În ultimele zile, Andreea Lungu a făcut parte din echipa națională a României care a fost prezentă în Slovenia, la Maribor, pentru Campionatul European pe Echipe, Liga a doua.