CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Cine va face majoritatea în Consiliul Local Câmpina?

- Actualitate -

Cine va face majoritatea în Consiliul Local Câmpina?

Rezultatele alegerilor locale de duminică, 5 iunie, în privinţa votului pentru Consiliul Local Câmpina sunt extrem de interesante şi deschid posibilităţi multiple de negociere, practic, orice variantă de alcătuire a majorităţii, implicit de impunere a viceprimarului, fiind posibilă.

Iată care a fost votul pentru Consiliul Local Câmpina: PNL - 35,46%, PSD - 32,89%, ALDE - 8,90%, PMP - 6,90%, UNPR - 4,20%, PRU - 4,10%, PND - 2,55%, PSRO - 2,16%, Partida Romilor - 1,70%, PP - 1,08%.
Practic, numai patru  formaţiuni politice vor face parte din viitorul Legislativ local, iar cel mai probabil distribuţia mandatelor va fi următoarea: PNL - 8 consilieri, PSD - 7 consilieri, ALDE - 2 consilieri, PMP - 2 consilieri. Practic, orice variantă de viitoare alianţă în Consiliul Local este posibilă şi de discutat.


Rezultatele complete pentru fiecare secţie de votare - Câmpina. Rezultatele votului
Listele complete de candidaţi pentru Consiliul Local - Zece partide şi un independent, în cursa pentru Consiliul Local


06 Jun 2016 05:35 7516 vizualizari


Comentarii






158 vizualizari 26 Apr 2026 20:55 Pe cine deranjează articolele noastre și de ce?

Pe cine deranjează articolele noastre și de ce?

De câteva zile se întâmplă un lucru ciudat și încercăm să înțelegem ce se întâmplă și pe cine deranjăm.

citeste mai mult
191 vizualizari 26 Apr 2026 16:46 Gropi de gunoi la capătul Străzii Lacul Peștelui, din Câmpina

Gropi de gunoi la capătul Străzii Lacul Peștelui, din Câmpina

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse la capătul Străzii Lacul Peștelui.

citeste mai mult
695 vizualizari 25 Apr 2026 09:25 Un nou premiu la un concurs culinar pentru elevii de la Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina

Un nou premiu la un concurs culinar pentru elevii de la Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina

La Cluj-Napoca a avut loc vineri, 24 aprilie, competiția WorldSkills pentru brutari, patiseri și preparatori de produse făinoase. La competiție a participat și un grup de elevi și cadre didactice de la Liceul Tehologic „Constantin Istrati” Câmpina.

citeste mai mult
718 vizualizari 24 Apr 2026 13:49 În Prahova, șapte persoane sunt cercetate pentru trafic de droguri de risc și mare risc

În Prahova, șapte persoane sunt cercetate pentru trafic de droguri de risc și mare risc

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV