Mai mulți reprezentanți ai OMV au fost prezenți la Câmpina pentru a vedea la fața locului terenul de pe Strada Sondei, unde a existat o sondă recent dezafectată, teren care va fi dat administrației locale în vederea amenajării unei parcări, așa cum a propus consilierul local Cosmin Raț.
Vă reamintim că la finalul ședinței ordinare din luna aprilie, consilierul Cosmin Raț a venit cu solicitarea pentru un acord de principiu și demararea discuțiilor cu OMV pentru preluarea terenului de pe Strada Sondei și amenajarea aici a unei parcări. ”OMV nu prea dă acceptul pentru altceva decât pentru parcări, ceea ce nouă ne-ar fi de mare folos”, spunea la momentul respectiv Cosmin Raț.
Acum, odată lucrurile puse în mișcare, după o igienizare a terenului, acesta va fi amenajat, cel mai probabil cu pietriș sau materiale similare, astfel că aici vor exista locuri de parcare pentru 20-25 autoturisme.

La intersecția străzilor Petrolistului și Sălaj, din spatele Autogării Câmpina, se află un teren care pare al nimănui...

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă zilele trecute când încă mai era puțin zăpadă în Câmpina la un coș de gunoi stradal, aflat în apropierea unei parcări.

În cursul zilei de marți, 17 martie, în intervalul orar 11.00–15.00, polițiștii prahoveni au desfășurat o acțiune cu efective mărite, de tip “RELEU” pentru prevenirea producerii accidentelor rutiere, pe Drumul Național 1(E60).

Polițiștii Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat, în această dimineață, o amplă acțiune operativă într-un dosar penal instrumentat sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Ploiești.