CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Strada Bobâlna, inclusă de Consiliul Local Câmpina pe lista celor care vor fi reparate în acest an

- Actualitate -

Strada Bobâlna, inclusă de Consiliul Local Câmpina pe lista celor care vor fi reparate în acest an

Administrația locală a răspuns pozitiv la solicitarea angajaților de la societatea Neptun, iar în ședința extraordinară de la sfârșitul săptămânii trecute, Consiliul Local a aprobat alocarea de fonduri pentru repararea Străzii Bobâlna.

Într-o primă fază, s-au alocat 1.000.000 lei pentru reabilitarea acestei străzi, fiind diminuată de la 3 milioane lei la 2 milioane lei suma repartizată pentru Calea Doftanei. Ulterior, aceste sume vor fi revizuite printr-o rectificare bugetară, în funcție de valorile rezultate din devizele generale ale proiectelor aferente celor două investiții. Precizăm faptul că, la fel ca la Calea Doftanei, reabilitarea Străzii Bobâlna se va realiza în două etape. Mai întâi fundația și primul strat de binder, iar după introducerea canalizării se va turna și stratul final de uzură.
Vă reamintim că, săptămâna trecută, directorul general al Neptun, Rudolf Leica, s-a adresat Consiliului Local în numele salariaților și acționarilor societății, solicitând repararea Străzii Bobâlna (unde se află societățile Neptun și Electroutilaj). Bobâlna este distrusă în urma lucrărilor la rețelele de gaze și apă, iar reabilitarea acestei străzi nu era inclusă în bugetul local pentru 2017.

Citiți și Salariații și acționarii Neptun cer repararea Străzii Bobâlna. Primarul Tiseanu i-a trimis la... HidroPrahova


03 Apr 2017 20:22 4543 vizualizari


Comentarii






  • 08.04.2017 21:57 eugenia Poate faceti si o parcare pentru cimitir,ca are rafinaria teren vis a vis de cimitir
  • 04.04.2017 23:00 Radoi Aurel S-a introdus pe lista de investitii doar pt linistea celor ce injura zilnic , nu se va face anul acesta avand in vedere problemele in justitie ale Hidro Ph.Coruptia invinge si aici.
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
1265 vizualizari 19 Apr 2026 12:38 Livia Pisăliță, elevă la CNNG Câmpina, mențiune la Olimpiada Națională de Istorie, cu 91 puncte din 100 posibile

Livia Pisăliță, elevă la CNNG Câmpina, mențiune la Olimpiada Națională de Istorie, cu 91 puncte din 100 posibile

Olimpiada Națională de Istorie, organizată la Oradea în perioada 15-18 aprilie 2026, a reunit 350 elevi (de la clasa a VIII-a până la clasa a XII-a) din toate județele țării și din municipiul București.

citeste mai mult
1002 vizualizari 17 Apr 2026 20:37 În Prahova, doi bărbați au fost arestați pentru trafic de droguri de mare risc

În Prahova, doi bărbați au fost arestați pentru trafic de droguri de mare risc

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, cu sprijinul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Buzău, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională, în două cauze penale privind săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de mare risc.

citeste mai mult
1644 vizualizari 17 Apr 2026 15:22 Dezbaterea privind jocurile de noroc a adus o singură certitudine - fără păcănele în Câmpina!

Dezbaterea privind jocurile de noroc a adus o singură certitudine - fără păcănele în Câmpina!

Administrația câmpineană a organizat vineri la prânz o dezbatere publică privind proiectul de hotărâre a Consiliului Local care interzice organizarea jocurilor de noroc în Câmpina.

citeste mai mult
749 vizualizari 17 Apr 2026 07:48 Proiect bugetul local al municipiului Câmpina. Lucrări noi propuse la secțiunea de dezvoltare

Proiect bugetul local al municipiului Câmpina. Lucrări noi propuse la secțiunea de dezvoltare

În cadrul capitolului de dezvoltare din proiectul bugetului local pentru anul 2026 sunt și o serie de lucrări noi. Nu sunt prea multe, iar unele dintre ele sunt "prinse" cu sume mici, doar pentru a exista poziție bugetară în cazul în care vor fi bani disponibili.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV