Week-end-ul trecut, la bazinul ”Tolea Grințescu” al CS Dinamo București, a avut loc ediția a IV-a a Cupei ”Andrei Nicolescu”, competiție organizată de Federația Română de Natație și Pentatlon Modern. CS Câmpina a fost prezent la această competiție cu mai mulți sportivi antrenați de Adrian Stoican, care s-au evidențiat în probele la care au luat startul.
Au participat 400 de sportivi de la 29 de cluburi din țară. Rezultatele sportivilor de la CS Câmpina au fost următoarele:
Gabriela Agata Bădescu Gabriela (8 ani) - locul 3 la 400m craul, locul 4 în finala la 100m spate, locul 6 în finala la 50 m spate;
Vlad Chițu (10 ani) - locul 5 în finala de la 100 m bras, locul 6 în finala de la 200 m mixt, locul 6 la 400 m liber, locul 8 în finala de la 50 m bras;
Ștefan Goran (9 ani) - locul 7 în finala de la 200 m mixt, locul 7 la 400 m liber, locul 9 la 50 m spate, locul 9 la 50 m spate;
Maria Brotoiu (10 ani) - loc 6 în finala de la 100 m bras, locul 13 la 200 m mixt.
Sportivii câmpineni nu au participat la categoria lor de vârsta, ci alături de sportivi mai mari cu un an, ceea ce le va aduce un plus de experiență și de încredere în sine pentru viitoarele competiții naționale la care vor participa.

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

Sportul Câmpina a făcut o figură onorabilă în ultima etapă, în deplasarea de la Cocorăștii Colț, în condițiile în care a avut absențe foarte multe și a făcut deplasarea cu majoritate din lot fiind juniori.