Sâmbătă şi duminică au avut loc partidele contând pentru 16-imile de finală ale fazei judeţene a Cupei României. Au fost şi câteva rezultate surprinzătoare, mai multe echipe din primul eşalon judeţean părăsind deja competiţia.
Rapid Mizil - CSO Plopeni 3-2
Unirea Teleajen - Petrolul Ploieşti 1-7
CS Măneşti Băltiţa - Tricolorul Breaza 2-5
Real Rio Cocoşeşti - FC Băneşti 0-2
Măgura Trestioara - CS Cornu 2-2, 4-2, după prelungiri
CS Brazi Negoieşti - CS Păuleşti 3-3, 3-8, după prelungiri
Sportul Valea Călugărească - Petrolul Băicoi 1-4
Voinţa Livadea - AFC Brebu 1-1, 5-6, după lovituri de departajare
Progresul Tomşani - Unirea Urlaţi 1-3
Rapid Ibrianu - Unirea Cocorăştii Colţ 2-3
Petrolul Ologeni - CS Măneşti Coada Izvorului 1-4
Ştiinţa Albeşti - CS Blejoi 0-7
Luceafărul Drajna - Teleajen Văleni 1-2
Muntenii Câmpina - AS Tufeni 1-4
Voinţa Gornet - Avântul Măneciu 0-3
Speranţa Olari - CS Ceptura 5-0
Echipele scrise bolduit s-au calificat pentru faza următoare a competiţiei.

Duminică după-amiază, la Câmpina, a avut loc ultimul meci din faza județeană a Campionatului de junioare IV.

La Voluntari, în Sala ”Gabriela Szabo” au avut loc în ultimele zile Campionatele Naționale de Karate SKDUN, competiție la care unul dintre cluburile cu rezultate excelente a fost AIKO Câmpina, club coordonat de Gabriel Timofte.

În cadrul Campionatului Municipiului București la atletism pentru categoriile de la sub 14 ani la sub 9 ani, cei mai mici sportivi ai CSS ”Constantin Istrati” Câmpina au participat cu rezultate bune și foarte bune.

Într-un nou meci din Campionatul Național de Handbal Feminin pentru juniori II, CS Câmpina a întâlnit în Sala Grigorescu formația CSM Rm. Sărat.