Pe platoul din fața Casei Tineretului, în perioada 2-5 aprilie va fi deschis publicului Happy Market, practic, primul Târg de Florii găzduit de Câmpina.
Organizatorii au făcut eforturi pentru a pregăti terenul... Dincolo de corturile albe puse la dispoziția comercianților, au fost amenajate locuri pentru fotografii, majoritatea pline cu flori, au fost montate mai multe șiruri de umbrele multicolore.
Comercianții sunt, în general, meșteșugari, autori de produse handmade, bijuterii, articole de îmbrăcăminte, dar și produse culinare - de la baclava la sarailie, la cârnați și... miere.
Intrarea la târg este gratuită, iar programul de funcționare este în zilele de 2-5 aprilie, între orele 10.00 și 20.00.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Ministerul Educației a publicat marți după-amiază rezultatele la Evaluarea Națională, examen la care absolvenții clasei a VIII-a de la școlile câmpinene s-au descurcat bine.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Miercuri, 1 iulie, este data de la care crește valoarea amenzilor, odată cu mărirea salariului minim brut, față de care se raportează și punctul de amendă.

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru, odată cu intrarea în vigoare a prevederilor privind diminuarea personalului.