Lucrările de pe Strada Oituz, din Câmpina, pentru amenajarea străzii și trotuarului în zona intrării / ieșirii din viitorul Centru comercial Lidl au dus și la apariția unor situații... cel puțin bizare.
Astfel, pe trotuarul din dreptul fostului Complex comercial Fibec, chiar în apropierea intrării / ieșirii din Lidl, a apărut o țeavă de gaze! Mare, vopsită corespunzător, nu numai că este impsibil să nu o observi, dar este aproape imposibil și de ocolit. Iar dacă ai un cărucior, așa cum au mulți bătrâni care vin la cumpărături, sau poate dacă ai un cărucior cu un copil mic, sigur este imposibil.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

În luna decembrie a anului trecut, Consiliul Local al comunei Florești a aprobat transmiterea către Agenția Națională de Locuințe a unui teren de 9.665mp pentru construirea unui bloc cu locuințe pentru tineri.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a patru persoane, cu vârste între 25 și 47 ani, cercetate pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de risc.

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, este optimist și ne-am dori ca acest optimism să fie molipsitor. Câmpina nu prea este obișnuită cu lucrări executate repede și care să mai fie și de calitate. Dar ne putem obișnui...

Sunt tot felul de situații în justiție care nu încetează să ne uimească și care duc, până la urmă, la prelungirea unui proces. Este și cazul unui dosar pe care două completuri de judecată de la Secția de Contencios Administrativ și Fiscal a Tribunalului Prahova și-l pasează reciproc, ajungându-se la ceea ce juridic se numește "conflict negativ de competență".