CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Controale la agenții economici din Câmpina pentru a se constata dacă sunt respectate prevederile OM 3/2020

- Actualitate -

Controale la agenții economici din Câmpina pentru a se constata dacă sunt respectate prevederile OM 3/2020

În ultimele zile, Poliția Locală Câmpina a verificat 111 agenți economici pentru a constata modul în care sunt respectate măsurile de protecție impuse de Ordonanța Militară nr.3/2020. Verificările s-au efectuat la mai multe magazine din localitate, dar și în Piața Centrală și în Piața Comercială Fibec, iar acolo unde au fost constatate neconformități s-a impus remedierea acestora în regim de urgență.

Printre obligațiile impuse de Ordonanța Militară agenților economici care desfășoară activități de comerț se numără: marcarea zonei destinate accesului clienților, cu semne vizibile care să orienteze persoanele în respectarea distanței de minimum 1,5 metri; păstrarea distanței sociale atât între producători sau comercianți, cât și între aceștia și cumpărători; obligativitatea vânzătorilor de a purta măști și mănuși. Agenții Poliției Locale le-au reamintit agenților economici că mai pot lua și alte măsuri pentru a contribui la limitarea răspândirii coronaviruslui, de exmeplu montarea de panouri despărțitoare din plexiglas în zona caselor de marcat, impregnarea cu cloramină a spațiilor de la intrare, precum și orice alte inițiative menite a contribui la reducerea riscului de infectare cu noul coronavirus.


27 Mar 2020 16:24 5769 vizualizari


Comentarii






  • 28.03.2020 15:52 Unul cu coroana. Manusile protejeaza vanzatorul.Noua ne face rau.Ea pune mana pe bani apoi pe ambalajele alimentelor pe casa de marcat si iar pe bani si tot asa.
  • 27.03.2020 21:04 Boieru Maria Am fost la kaufland câmpina, azi și am văzut că la casele de marcat, angajatele nu aveau mănuși, mască și puțin dezinfectant, pentru protecția noastră și a lor faceți ceva, am întrebat și mi-a zis, dacă nu li se dă de unde să ia, protecția noastră și a lor, a familiilor???
212 vizualizari 10 Mar 2026 12:08 Un bărbat de 42 ani, din Băicoi, a fost arestat preventiv pentru omor calificat

Un bărbat de 42 ani, din Băicoi, a fost arestat preventiv pentru omor calificat

Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Prahova – Serviciul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, au documentat activitatea infracțională a unui bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de omor calificat.

citeste mai mult
391 vizualizari 10 Mar 2026 10:38 Impozitele pe clădiri vor fi reduse. Se reintroduce criteriul vechimii acestora. Scad și impozitele pentru persoanele cu handicap

Impozitele pe clădiri vor fi reduse. Se reintroduce criteriul vechimii acestora. Scad și impozitele pentru persoanele cu handicap

Primăria municipiului Câmpina ne-a transmis un comunicat de presă cu privire la noile modificări care se aduc impozitelor locale odată cu intrarea în vigoare a Ordonanței nr.9/2026.

citeste mai mult
426 vizualizari 10 Mar 2026 08:24 La Câmpina vor exista păcănele până la sfârșitul anului, când expiră autorizarea celor mai multe aparate

La Câmpina vor exista păcănele până la sfârșitul anului, când expiră autorizarea celor mai multe aparate

După cum știți deja, Guvernul a modificat, prin Ordonanța de Urgență nr.7/2026, regulile pentru organizarea și exploatarea jocurilor de noroc.

citeste mai mult
547 vizualizari 09 Mar 2026 21:45 La Breaza, pe 10 martie, va fi oprită alimentarea cu apă

La Breaza, pe 10 martie, va fi oprită alimentarea cu apă

HidroPrahova informează abonații din orașul Breaza că, pentru efectuarea lucrărilor de cuplare la noua rețea de distribuție a apei de pe strada 30 Decembrie, va fi necesară sistarea temporară a furnizării apei potabile marți, 10 martie, între orele 8.00 și 15.00.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV