CONTACT

Consiliul Local Bănești va avea propria sală de ședințe într-un sediu complet nou

- Actualitate -

Consiliul Local Bănești va avea propria sală de ședințe într-un sediu complet nou

Lângă Primăria Bănești se construiește o clădire nouă, modernă, în care își vor desfășura activitatea consilierii locali, dar care va găzdui și arhiva administrației locale.

Terenul pe care este construită noua clădire a fost cumpărat anul trecut de Primărie și apoi dezafectat. Tot anul trecut a fost organizată și licitația pentru desemnarea unei firme constructoare, licitație câștigată de Emicep Construct SRL Talea, cu prețul de 2.460 lei/mp, fără TVA. În total, investiția va costa aproximativ 385.000 lei, iar termenul de finalizare prevăzut în autorizația de construire este octombrie 2018. Totuși, după cum ne-a declarat primarul Gheorghe Stoica, lucrarea va fi gata mult mai devreme și noul sediu va putea fi dat în folosință luna viitoare sau cel mai târziu în octombrie 2017. (video) În prezent, ședințele Consiliului Local Bănești se desfășoară în sediul Primăriei, într-un spațiu mult prea mic.


16 Aug 2017 16:46 6139 vizualizari


Comentarii






506 vizualizari 04 Mar 2026 14:27 Indicator rutier aproape de nivelul solului, pe un stâlp pietonal de pe trotuar

Indicator rutier aproape de nivelul solului, pe un stâlp pietonal de pe trotuar

La intrarea pe Aleea Zânelor din Câmpina a apărut un indicator rutier montat pe un stâlp care împiedică accesul autoturismelor pe trotuare.

citeste mai mult
707 vizualizari 04 Mar 2026 12:27 Accident spectaculos pe DN1. O mașină s-a răsturnat

Accident spectaculos pe DN1. O mașină s-a răsturnat

În urmă cu puțin timp, pe DN1, în apropierea localității Băicoi, a avut loc un accident rutier spectaculos.

citeste mai mult
341 vizualizari 04 Mar 2026 09:47 Percheziții în Prahova, într-un dosar de tâlhărie

Percheziții în Prahova, într-un dosar de tâlhărie

Polițiștii prahoveni au pus în executare, în dimineața zilei de 4 martie 2026, patru mandate de percheziție domiciliară, în mai multe locații din județul Prahova, într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de tâlhărie.

citeste mai mult
273 vizualizari 04 Mar 2026 09:26 Incendiu puternic la Filipeștii de Pădure

Incendiu puternic la Filipeștii de Pădure

Un incendiu puternic a izbucnit în această noapte,  în jurul orei 1.00, în localitatea Dițești, din comuna Filipeștii de Pădure. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV