CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

110 mici karatiști au fost premiați la Cupa Copilului, organizată de clubul AIKO Câmpina

- Sport -

110 mici karatiști au fost premiați la Cupa Copilului, organizată de clubul AIKO Câmpina

Clubul AIKO Câmpina a organizat, în sala în care își desfășoară activitatea la Casa Tineretului, o competiție pentru cei mai mici karatiști - Cupa Copilului. Evenimentul a avut loc duminică, 2 iunie, și a reunit 110 sportivi de la cluburile de arte marțiale din Sinaia, Azuga, Bușteni, Măgureni, precum și de la clubul gazdă, AIKO Câmpina.

Copiii s-au angrenat într-o competiție frumoasă, fiecare implicându-se cât mai mult și dorind să demonstreze în fața antrenorilor, colegilor, dar și a păriniților că este cel mai bun la categoria sa.
Organizatorii i-au premiat pe toți competitorii, iar la final au oferit tuturor celor prezenți o frumoasă demonstrație de arte marțiale, cu sportivii care fac parte din loturile naționale și sunt obișnuiți ai competițiilor naționale și internaționale, moment apreciat și aplaudat de toți cei prezenți. (video)


03 Jun 2019 19:27 5789 vizualizari


Comentarii






294 vizualizari 15 Jul 2025 22:22 Caraimanul Kids Cup 2025 - o mare bucurie, o sărbătoarea a fotbalului

Caraimanul Kids Cup 2025 - o mare bucurie, o sărbătoarea a fotbalului

Ediția a VIII-a a competiției juvenile de fotbal Caraimanul Kids Cup, desfășurată la Bușteni, a fost o mare bucurie, o adevărată sărbătoare a fotbalului.

citeste mai mult
420 vizualizari 15 Jul 2025 20:59 CS Câmpina s-a reunit în vederea noului sezon competițional

CS Câmpina s-a reunit în vederea noului sezon competițional

Marți după-amiază, pe terenul sintetic de la Căminul Petrol din Câmpina a avut loc reunirea lotului de seniori al CS Câmpina în vederea noului sezon competițional.

citeste mai mult
429 vizualizari 14 Jul 2025 07:38 Atleți câmpineni la Balcaniadă. Eduard Unguroaica - pe podium la triplusalt, Ștefan Gagiu - locul 6 la lungime

Atleți câmpineni la Balcaniadă. Eduard Unguroaica - pe podium la triplusalt, Ștefan Gagiu - locul 6 la lungime

Pe stadionul ”Nicolae Mărășescu” din Craiova au avut loc duminică, 13 iulie, Campionatele Balcanice de Atletism pentru sportivi sub 20 ani.

citeste mai mult
506 vizualizari 13 Jul 2025 18:19 Maria Brotoiu, singura sportivă de la Barracuda Câmpina prezentă la Naționalele de natație sub 13 ani

Maria Brotoiu, singura sportivă de la Barracuda Câmpina prezentă la Naționalele de natație sub 13 ani

La Bacău a avut loc, la finalul acestei săptămâni, Campionatul Național de Natație petru Cadeți (12-13 ani).

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV