Ștefan Gagiu (CSS ”Constantin Istrati” Câmpina) a cucerit titlul de campion național la octatlon

Sport (Categoria articolului)

Performanță remarcabilă pentru atletismul câmpinean, astăzi, în a doua zi a Campionatului Național de Atletism pentru Probe Combinate, competiție rezervă juniorilor. CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club coordonat de Mihaela Marin, a participat cu doi sportivi, ambii la categoria juniori III, unul dintre ei, Ștefan Gagiu (antrenor Jenica Bran), reușind să câștige întrecerea de octatlon, devenind campion național al României la această categorie.

Ștefan Gagiu a acumulat 4.598 puncte, la numai 113 puncte de recordul național al întrecerii la această categorie de vârstă.
De asemenea, Gabriel Văcărescu (antrenor Mihaela Marin) a ocupat un onorant loc 5, în cadrul aceluiași concurs de octatlon, acumulând 3.082 puncte.