UPDATE - Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, cauza incendiului a reprezentat-o un scurt-circuit la instalația electrică.
Un incendiu a izbucnit în această dimineață la o casă din Valea Doftanei. Pompierii de la ISU Prahova intervin cu două autospeciale pentru stingerea flăcărilor, iar un echipaj de la Smurd s-a deplasat pentru a acorda ajutor medical victimelor.
Din păcate, o femeie în vârstă de 81 de ani, imobilizată la pat, și-a pierdut viața. Ea se afla chiar în camera de unde a pornit focul. Incendiul nu a fost încă lichidat. Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi pentru a le da celor interesați posibilitatea de a alege.

Trupa de adolescenți "Atelierul Actorului" a încheiat un parteneriat cu Teatrul Dramaturgilor Români din București, un pas important în parcursul artistic al acestor tineri talentați ți o confirmare a muncii lor.

Agenția Matos Imobiliare Câmpina vă va prezenta poveștile de succes ale unor oameni simpli, care și-au văzut visul împlinit - casa lor, una dintre condițiile minimale pentru un trai decent.

Limitele comunității au depășit de mult limitele geografice ale Câmpinei, fiind tot mai mulți oameni dornici să se implice pentru a o ajuta pe Carina Vasile, în greaua încercare prin care trece.