Candidatul PNL, Horia Tiseanu, primar în exercițiu, și-a exprimat dreptul la vot în urmă cu câteva minute, la secția din Cartierul Slobozia. "Am votat astăzi pentru o echipă care să continue modernizarea și dezvoltarea municipiului Câmpina", a declarat Horia Tiseanu.
Acesta a mai spus că localitatea are nevoie de o echipă pentru care prioritatea trebuie să fie interesul oamenilor, interesul comunității.

La grădinița din cartierul Uniunea Europeană se lucrează de zor la suprafața acoperită cu pavele din curtea instituției.

Echipaje de intervenție acționează pentru salvarea a patru persoane care practicau alinismul în zona Albișoara Brânei din Bucegi. Conform primelor informații, acestea s-au prăbușit aproximativ 10 metri după ruperea corzii de asigurare. (Știre în curs de actualizare)

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, a fost din nou pe șantierul drumului surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, care asigură și ieșirea spre DN1.

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.