Mai mulți cititori ne-au transmis imagini cu un loc din Câmpina unde mizeria domnește.
Este un teren privat, situat chiar în fața Autogării Câmpina, în spatele magazinele și teraselor de pe partea stângă de la intrarea pe Strada Petrolistului și mărginit pe celalalte laturi de Strada Orizontului și de curtea Weatherford. Este terenul pe care, cu niște ani în urmă, obișnuia să mai vină un circ ambulant...
Acum, mizeria de pe acest teren este greu de descris, iar oamenii care locuiesc în zonă se întreabă dacă administrația locală nu ar trebui să înceapă demersurile pentru creșterea impozitului cu până la 500% și pentru acest teren, din cauza mizeriei.
Din păcate, acest exemplu nu este singular în Câmpina...
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Echipaje de intervenție acționează pentru salvarea a patru persoane care practicau alinismul în zona Albișoara Brânei din Bucegi. Conform primelor informații, acestea s-au prăbușit aproximativ 10 metri după ruperea corzii de asigurare. (Știre în curs de actualizare)

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, a fost din nou pe șantierul drumului surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, care asigură și ieșirea spre DN1.

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul pentru lucrări de dezinsecție va realiza tratamente specifice în parcurile și zonele verzi din municipiu.