La Voluntari, în sala ”Gabriela Szabo” au avut loc sâmbătă, 11 septembrie, două competiții de karate SKDUN - Cupa României și Cupa de Toamnă. Clubul Aiko Câmpina a participat cu zece sportivi, care s-au întors cu un palmares impresionant - 19 medalii, dintre care trei medalii de aur, nouă de argint și șapte de bronz.
Iată și rezultatele sportivilor câmpineni, pregătiți de Sensei Gabriel Timofte:
Medalie de aur
Rareș Hodoiu - kata, ippon kumite și sanbon kumite
Medalii de argint
Miruna Novitchi - ippon kumite și sanbon kumite
Marian Butufei - kata, kihon kumite și sanbon kumite
Andrei Pătrașcu - ippon kumite și sanbon kumite
Mihai Pătrașcu - kata
Ilinca Bocioacă - ippon kumite
Medalii de bronz
Radu Bocioacă - kata și sanbon kumite
Alexandru Dico - ippon kumite
Matei Hodoiu - ippon kumite
Ianis Leescu - ippon kumite
Andrei Pătrașcu - kata
Ilinca Bocioacă - sanbon kumite.

La Strejnic, CSO Comarnic a susținut duminică ultimul joc amical înaintea începerii unei noi ediții de campionat.

În ultimele zile, CS Câmpina a perfectat actele pentru trei transferuri ale unor juniori din cadrul clubului către echipe importante din fotbalul românesc - Dinamo București, Petrolul Ploiești și Concordia Chiajna.

Pe o căldură chinuitoare pentru ambele echipe, Progresul Provița de Jos și Sportul Câmpina, două echipe cu relații strânse de prietenie, s-au angrenat într-un joc oficial, miza fiind califiarea în turul al doilea județean al Cupei României.

Primul meci oficial pentru Inter Bănești a fost o adevărată sărbătoare, dar una care s-a încheiat cu o victorie destul de clară a oaspeților.