Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă în cursul zilei de vineri, 13 septembrie, la intersecția străzilor Dealului și Rândunicii.
Surpriză (neplăcută) la intersecția străzilor Dealului și Rândunicii, din cartierul Voila, pentru operatorul de salubritate. Una dintre mașinile sale a rămas îngropată la intersecția amintită, acolo unde de mai multe ori am semnalat caracterul neprofesionist al lucrărilor executate la rețeaua de canalizare. A fost nevoie de un utilaj care a scos din acea zonă nesigură mașina operatorului de salubritate.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Polițiștii din Florești au fost sesizați că, pe un drum din localitate, un autovehicul ar fi fost condus în mod sinuos de către o persoană de sex masculin, fără a avea montate plăcuțe cu numărul de înmatriculare.

Caz incredibil înregistrat de polițiștii prahoveni. La data de 27 ianuarie, în jurul orei 23.25, polițiștii au oprit pentru control un autoturism care se deplasa pe Drumul Național 1 (E60), pe raza localității Comarnic.

Odată cu criza apei, toată lumea a aflat rolul extrem de important al Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare, Șotrile.

Intrarea în comuna Bănești dinspre Ploiești își va schimba radical înfățișarea.