CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Câmpina, mileniul III. La Centrul Turistic... se rupe steagul!

- Actualitate -

Câmpina, mileniul III. La Centrul Turistic... se rupe steagul!

Pentru că nouă ne pasă de Câmpina, am decis să continuăm să vă prezentăm lucruri care nu sunt așa cum ar trebui să fie. Pot părea detalii sau lucruri mărunte, dar ar trebui cu toții să știm că în viață detaliile fac diferența de multe ori. Acesta este un serial în care vom atrage atenția asupra unor lucruri care nouă nu ni se par în regulă și promitem să revenim asupra fiecărui subiect în parte, dacă situația semnalată de noi se remediază. Sau nu...

Chiar dacă nu a bătut vântul extrem de tare zilele acestea la Câmpina, steagul simbol al turismului din vremea Elenei Udrea, atunci când a început realizarea Centrului de Informare și Promovare a Turismului de la Câmpina, s-a sfâșiat... Poate nu a fost de foarte bună calitate, poate doar atât i-a fost durata de viață, poate e un semn... Oricum, ar fi, nu se poate ca lucrurile să rămână așa!
Acesta este un serial în care dorim să-i implicăm și pe câmpineni, pentru că tuturor ar trebui să ne fie dragă localitatea noastră și astfel arătăm că ne pasă cu adevărat. Așadar, dacă aveți imagini sau informații care considerați că pot sta la baza unui episod al acestui serial, vă așteptăm la numărul de whatsapp 0733.388.425.

 

 

24 Jun 2023 08:22 2799 vizualizari


Comentarii






  • 20.09.2023 21:47 B.B Udrea,Nastasia...Gala Bute,Ritzi și alți PDL iști de soi acum jura pe roșu cu mana la chipiu.Acum defilează la braț Dragomir cu Ți-ai și da masa și dansu Georgica Severin la Muntenia.Cat aruncau unii în alții cu noroi și ăștia se distrează pe banii noștrii.
  • 20.09.2023 11:07 El Puerco Inlocuiți-l cu un WC public, ar avea mai mare valoare și are fi deschis tot timpul.
  • 19.09.2023 18:20 titi Steagul ,ca steagul, Da cand, inlocuiti ,Caciula ,ai oribila de pe acoperis ?
  • 29.06.2023 00:01 Ioana Nu vazusem stirea asta, am ajuns la ea acuma, prin cea care anunta ca s-a remediat situatia. Dar sunt socata sa citesc comentariile rauvoitoare de aici: starea steagului nu depinde doar de angajatii infocentrului ! sunt sigura ca dansii semnaleaza mereu problemele, am vazut c-a tot fost inlocuit de multe ori pana acuma. Iar doamna cu jaluzelele are niste probleme psihice probabil, am mai vazut tot la dansa fix acuzatia asta si anul trecut, si aceeasi comparatie cu Sinaia. Culmea ca infocentrul din Campina e mai mereu deschis, doamna trece pe acolo probabil doar in afara programului, si ar vrea sa se uite inauntru si nu poate de jaluzele :)) Mare-i gradina campineana, toti ne pricepem la judecat fara sa ne interesam intai de subiect!
  • 24.06.2023 15:13 Mincu L Steagul ca steagul, dar acolo permanent sunt jaluzelele trase, totul închis, acoperit, trec în fiecare zi pe acolo ! Am mai spus, vezi centrul turistic de la Sinaia!!!! Noi nu contam, nu ne ia nimeni în seama, ce se promovează acolo?!?! 🤷‍♂️
  • 24.06.2023 13:35 Dută Niculae Haideți să fim serioși! Tot cineva de la primărie(nu că i-aș lua în brațe că se spetesc de muncă)dar “angajatul”ăla care ar trebui să-și facă curățenie și prin preajmă nu a văzut? Ce a făcut? Ce măsuri a întreprins? Pila cui mai este? Trebuie CONCEDIAT!!!!!!!
  • 24.06.2023 10:04 Ion Se va pune altul de Ziua Drapelului!
  • 24.06.2023 09:26 diss Tuturor politicienilor și bugetarilor li se rupe steagul! Romănia e raiul de pe pământ pentru ei!
175 vizualizari 16 Mar 2026 17:31 Câmpinenii vor putea vizita sâmbătă, 21 martie, noua creșă din cartierul Voila

Câmpinenii vor putea vizita sâmbătă, 21 martie, noua creșă din cartierul Voila

Primăria municipiului Câmpina organizeză sâmbătă, 21 martie 2026, Ziua Porților Deschise la noua creșă din cartierul Voila.

citeste mai mult
2208 vizualizari 16 Mar 2026 14:46 La Câmpina apa va fi oprită pe timpul nopții, între 16 și 20 martie 2026

La Câmpina apa va fi oprită pe timpul nopții, între 16 și 20 martie 2026

Primăria Câmpina a anunțat că, în perioada 16-20 martie, se vor realiza lucrări pe Strada Orizontului, la intersecția cu Bulevardul Nicolae Bălcescu, în cadrul proiectului de extindere și modernizare a rețelei de apă și canalizare.

citeste mai mult
1162 vizualizari 16 Mar 2026 12:24 În Câmpina se va lucra și noaptea la realizarea unui canal colector pentru canalizare la intersecția Bălcescu - Orizontului

În Câmpina se va lucra și noaptea la realizarea unui canal colector pentru canalizare la intersecția Bălcescu - Orizontului

În cadrul amplului proiect cu fonduri europene, prin care se reabilitează și extinde rețeaua de apă și canalizare în municipiul Câmpina, de luni, 16 martie, se va lucra și noaptea.

citeste mai mult
745 vizualizari 15 Mar 2026 10:38 Biserica din Puchenii Moșneni a luat foc. S-au autoevacuat 120 persoane. Biserica este monument istoric. Trafic îngreunat pe DN1

Biserica din Puchenii Moșneni a luat foc. S-au autoevacuat 120 persoane. Biserica este monument istoric. Trafic îngreunat pe DN1

În această dimineață în satul Puchenii Moșneni, din comuna Puchenii Mari, din sudul județului Prahova, la biserică a izbucnit un incendiu.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV