Începând de astăzi, 25 august 2022, și până pe 4 septembrie, pe Bulevardul Carol I, în zona sensului giratoriu de la Fibec, situat la intersecția cu străzile Oituz și Pictor Nicolae Grigorescu, circulația rutieră va fi întreruptă. Motivul este o intervenție de refacere la lucrarea de canalizare realizată de HidroPrahova, în cadrul proiectului cu fonduri europene.
Pentru perioada amintită, se recomandă următoarele rute alternative:
Direcția Poiana Câmpina spre centru Câmpina: Strada Pictor Nicolae Grigorescu - Strada Plevnei sau Strada Pictura Nicolae Grigorescu - Strada Redutei - Strada Rahovei - Bulevardul Carol I - Strada I.H. Rădulescu;
Direcția DN1 Cornu spre centru Câmpina: Bulevardul Carol I - Strada I.H. Rădulescu - Strada B.P. Hasdeu.
În caz de urgență, se va permite trecerea pe lângă zona de lucru a autovehiculelor de la ambulanță, pompieri, poliție, precum și a mașinilor de salubritate și a mașinilor de aprovizionare ale agenților economici din zona afectată de lucrări.

A fost nevoie să vină o firmă tocmai de la Cluj-Napoca pentru a începe demolarea cinemtografului din Câmpina.

Coadă în această dimineață la Serviciul de Evidență al Persoanelor din Câmpina. La buletine, mai pe românește, sau la cărți de identitate electronice.

Poliția Rutieră a aplicat trei amenzi Consiliului Județean Prahova pentru lipsa deszăpezirii sau intervenție întârziată în curățarea unor drumuri județene.

O veste tristă pentru învățământul câmpinean - a încetat din viață profesorul Margareta Dabija.