Muscelul Câmpina a început returul cu o victorie în deplasare, o victorie mai clară decât o arată scorul final: 3-1.
Câmpinenii au deschis destul de rapid scorul, în minutul 9, prin Mititelu, pe contraatac, finalizând o situație de singur cu portarul, după care s-au așezat temeinic la conducerea tactică a partidei. Totuși, jocul nu a fost ușor, din cauza terenului denivelat, dar și a adversarului, unul cu jucători arțăgoși. Câmpinenii au controlat tactic cea mai mare parte a timpului, dublându-și avantajul în minutul 61, prin Aldea, cu un șut din interiorul suprafeței de pedeapsă, după ce și-a ”întors” un adversar. După numai câteva minute, arbitrul Ionuț Neagu acordă lovitură de pedeapsă pentru gazde, apărată în prima fază de Șerban, dar mingea a ajuns la Cojocaru, care a redus din diferență.
Cu acest gol, gazdele au prins elan, au forțat, dar câmpinenii au rezistat, au ținut mingea și au marcat golul al treilea, în minutul 90+3, prin Pană.
Mircea Hagianu a trimis în teren pentru Muscelul pe: Șerban - Floștoiu (20 Savu), Dafinoiu, Pantaia (65 Pană), Badea (78 Boboc), Cordonaș (90+4 Mireanu), Prună, Mititelu, A. Vasile, Dumitrașcu, Aldea.
”Felicit echipa și staff-ul tehnic pentru victorie și efort, a fost un meci de luptă, însă am avut atitudinea bună pentru a aborda un astfel de meci. Important este că am început cu dreptul returul și trebuie să continuăm la fel", ne-a declarat președintele FC Muscelul, Claudiu Mutu.
Etapa viitoare, sâmbătă după-amiază, Muscelul Câmpina va întâlni pe treren propriu formația Tineretul Poienarii Burchii.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Meci controlat autoritar din minutul 1 până la ultimul fluier al arbitrului, dominare care a adus nu umai victoria CSC-ului în fața echipei Teleajen Văleni, ci și titlul județean, prin jocul rezultatelor, CS Câmpina având patru puncte avans în fața ocupantei locului secund, formația CSO Plopeni, cu un meci înaintea finalului de campionat.

La Băicoi a avut loc sâmbătă competiția Turneul Micii Campioni, turneu de minihandbal feminin, la care a participat și echipa CS Câmpina.

Meci într-o singură direcție, în care nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei.

Cupa Muscel, organizată de Asociația Câmpina Curată, a ajuns a ediția a XII-a. Dincolo de paleta tot mai diversificată a disciplinelor sportive, poate cel mai mare câștig al acestei competiții este numărul mare de elevi care aleg pentru o zi să lase gadegturile și să vină să facă sport.