CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Fundația Zamolxes demarează proiectul „Implicarea cetățenilor în dezvoltarea comunității locale a Municipiului Câmpina - CIVCAMP”

- Anunțuri -

Fundația Zamolxes demarează proiectul „Implicarea cetățenilor în dezvoltarea comunității locale a Municipiului Câmpina - CIVCAMP”

Fundația Zamolxes derulează proiectul ”Implicarea cetățenilor în dezvoltarea comunității locale a Municipiului Câmpina - CIVCAMP”, finanțat prin Programul Operațional Capacitate Administrativă 2014-2020, cod SMIS 151016, care se desfășoară pe o perioadă de 14 luni, începând din luna iulie 2022, în municipiul Câmpina și are o valoare totală de 423.490 lei, din care 415.020 valoare eligibilă.

Prin proiect, Fundația Zamolxes contribuie la punerea în aplicare a Parteneriatului pentru Dezvoltare Locală stabilit cu Primăria Municipiului Câmpina pentru creșterea implicării cetățenilor în dezvoltarea comunității locale a Municipiului Câmpina, oferind tuturor vârstelor și grupurilor sociale oportunitatea de a se implica în acțiuni voluntare, inițiative care contribuie la promovarea si respectarea valorilor democratice si a dreptului omului.
Ca urmare a implementării proiectului, 100 de voluntari ai Fundației Zamolxes își vor îmbunătăți competențele profesionale privind cetățenia activă, vor fi realizate instrumente de comunicare și consultare a comunității locale cu privire la inițiative de dezvoltare locală a Municipiului Câmpina și va fi realizată o campanie privind dezvoltarea cetățeniei active în Municipiul Câmpina.
Conferința de lansare a proiectului va avea loc în data de 31 octombrie 2022, începând cu ora 13.00, în Sala de Ședințe a Casei Tineretului din municipiul Câmpina.
Pentru mai multe detalii, vă rugăm să ne contactați la tel. 0723.358.882 sau la adresa de e-mail office@zamolxes.ro sau să accesați site-ul web www.zamolxes.ro.


21 Oct 2022 18:53 3005 vizualizari


Comentarii






  • 28.10.2022 07:07 Decebal Voluntari? Pai cine vrea sa-si piearda timpul si sa nu fie platit? Si pentru ce? Pentru ca primarul si consilierii orasului sunt incompetenti? Tot noi trebuie sa le facem treaba lor? De ce nu cautati voluntari sa ii dati pe aia de la primarie afara, pe toti? Si mai vorbiti de democractie si drepturile omului parca a-ti sti ce inseamna alea, ce tupeu aveti voi ma. Cine va plateste pe voi, de unde vine banii?
  • 27.10.2022 07:49 Bebe Pe ăștia îi verifică careva? Ăsta e modul de a fura bani publici fără jenă. 400.000 ca să ce? Adică ce fac ăia 100 de voluntari?
182 vizualizari 26 Jun 2025 10:06 UAT Câmpina - Anunț public privind obținerea avizului de mediu pentru actualizare PMUD

UAT Câmpina - Anunț public privind obținerea avizului de mediu pentru actualizare PMUD

Primăria municipiului Câmpina ne-a transmis următorul anunț privind depunerea solicitării pentru obținerea avizului de mediu (II).

citeste mai mult
785 vizualizari 25 Jun 2025 09:56 Anunț public privind organizarea unui concurs de angajare la Provița de Jos

Anunț public privind organizarea unui concurs de angajare la Provița de Jos

Primăria comunei Provița de Jos ne-a transmis următorul anunț privind organizarea unui concurs pentru angajare.

citeste mai mult
873 vizualizari 23 Jun 2025 22:26 UAT Câmpina - Anunț public privind obținerea avizului de mediu

UAT Câmpina - Anunț public privind obținerea avizului de mediu

Primăria municipiului Câmpina ne-a transmis următorul anunț privind depunerea solicitării pentru obținerea avizului de mediu. 

citeste mai mult
2924 vizualizari 23 Jun 2025 15:45 Pe strada Orizontului din Câmpina încep lucrările de reabilitare a rețelei de gaze

Pe strada Orizontului din Câmpina încep lucrările de reabilitare a rețelei de gaze

Primăria Municipiului Câmpina informează cetățenii că, începând cu data de 24 iunie 2025, vor demara lucrările de reabilitare a rețelei de distribuție a gazelor naturale pe strada Orizontului.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV