UPDATE - Accidentul s-a soldat doar cu pagube materiale, fără victime.
Joi dimineață, în jurul orei 10.00, pe DN1, la ieșirea din Comarnic spre Posada, a avut loc un accident de circulație.
Din informațiile prezentate de purtătorul de cuvânt al IJP Prahova, accidentul s-a produs la km 110+400, fiind implicate două autoturisme conduse de o femeie de 42 ani și, respectiv, un bărbat de 32 ani. Traficul rutier este restricționat pe sensul Sinaia - Câmpina. Accidentul s-a soldat doar cu pagube materiale.
Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Liceele câmpinene pun la dispoziția absolvenților de clasa a VIII-a, în acest an, 646 locuri la învățământul de zi, 28 dintre acestea fiind pentru învățământ dual.

Primăria Câmpina a transmis următorul comunicat de presă privind manevrele tehnice care sunt programate miercuri, 24 iunie, la Barajul Paltinu.

Guvernul României a aprobat, într-o ședință extraordinară desfășurată luni seară, alocarea sumei de 32 milioane lei de la Fondul de Rezervă Bugetară pentru județul Prahova. Suma este destinată asigurării unor surse alternative de apă la Barajul Paltinu.

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.