Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine care ar putea intra în topul fotografiilor primite de la cititori în acest an.
După cum se poate vedea foarte ușor din imagine, pe foarte puținul spațiu verde dintre magazinele din apropierea Centrului Comercial Kaufland și China Shop, aflat în linie cu Jysk și Altex, era parcată o căruță. Potrivit cititorului nostru din căruță au coborât un el și o ea, însoțiți de vreo cinci copii, alți doi rămânând în căruță. Deh, oamenii au venit la shopping! Cu alte cuvine, cu căruța la... supemarket. Probabil dacă aveam mall în Câmpina, ar fi mers și ei la mall, desigur, tot cu căruța!
Facem un apel la cititorii noștri! Pentru a nu influența în niciun fel lupta electorală, am decis să suspendăm această rubrică, în ceea ce privește acțiunile care vizează administrația locală. Vom publica în continuare imagini cu parcări aiuritoare sau orice alt lucru care nu are vreo legătură cu administrația locală. Așteptăm în continuare imaginile surprinse de dumneavoastră pe numărul de whatsapp 0733.388.425. Imaginile pe care ni le-ați transmis și încă nu au fost publicate, le vom păstra și vom verifica după alegeri dacă situațiile semnalate de dumneavoastră se mențin sau nu. De asemenea, imediat după alegeri, indiferent de numele viitorului primar, vom relua această rubrică, una care se bucură de un mare succes în rândurile cititorilor noștri. Suntem convinși că înțelegeți exact sensul deciziei noastre și vă invităm să ne fiți în continuare aproape!

În toamna anului trecut, Consiliul Local Câmpina a aprobat indicatorii tehnico-economici și devizul general pentru construirea unui zid de sprijin pe Strada Petrolistului, la blocurile sociale pentru romi.

Primăria Câmpina a finalizat procedura de achiziție publică pentru demolarea cinematografului. Lucrările vor fi executate de o firmă din Cluj-Napoca, valoarea contractului fiind de 288.889,71 lei fără TVA.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă în cursul acestei zile în cartierul Muscel, la intersecția străzilor I.H. Rădulescu cu Bucegi.

Din vara anului trecut, firma Just Civil Engineering SRL Ploiești, cea care a executat lucrările în cadrul proiectului privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal, a dat în judecată Primăria Câmpina, dosarul fiind pe rolul Tribunalului Prahova.