Ești din Câmpina dacă... te doare sufletul de cum arată astăzi îndrăgita zonă de agrement Fântâna cu Cireși de pe dealul Muscel.
Sunt mulți, foarte mulți ani de când administrația locală câmpineană nu și-a mai aruncat privirea spre această zonă atât de frumoasă și care înseamnă foarte mult pentru locuitorii municipiului. Acum, Primăria are în vedere o minimă amenajare a zonei, astfel încât câmpinenii să poată veni aici la tradiționalul picnic de 1 Mai. O parte din mobilierul existent (mese, scaune, leagăne), vechi, foarte uzat și chiar periculos, a fost demontat și dus la fier vechi, urmând să fie înlocuit. De asemenea, vor fi schimbate grătarele pentru mici și va fi făcută curățenie generală.
Nu vorbim despre o investiție majoră, despre un proiect amplu, ci despre o reamenajare a zonei astfel încât cei care doresc să vină la Fântâna cu Cireși să poată petrece în siguranță câteva ore în mijlocul naturii.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse chiar pe Bulevardul Carol I, în stația de autobuz din apropierea Complexului comercial Penny, identificată până de curând ca fiind stația de la cinematograf.

Un incendiu a izbucnit noaptea trecută, în jurul orei 23.30, la o locuință particulară din comuna Provița de Jos, sat Drăgăneasa.

Ministrul Investițiilor și Fondurilor Europene, Dragoș Pîslaru, a anunțat, săptămâna trecută, că a primit confirmarea de la Parchetul European cu privire la derularea investigației în cazul achiziției la suprapreț a microbuzelor școlare electrice. Un scandal în mijlocul căruia este o firmă din Câmpina - Aveuro Internațional SRL a lui Vlad Papuc.

Odată cu apariția tot mai frecventă a urșilor pe străzile din Câmpina, Primăria a anunțat în cursul zilei de luni, 20 aprilie, o serie de decizii concrete.