CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Marţi, 21 noiembrie, mai multe cartiere din sudul Câmpinei nu vor avea apă

- Social -

Marţi, 21 noiembrie, mai multe cartiere din sudul Câmpinei nu vor avea apă

Marţi, 21 noiembrie, între orele 9.00 şi 13.00, HidroPrahova va sista furnizarea apei potabile în municipiul Câmpina. Vor fi afectaţi abonaţii care locuiesc pe B-dul Nicolae Bălcescu (blocuri IRA, Cămin Petrol, IATSA, Pram, bezinăria ETU şi unitatea de jandarmi).

Anunţul a fost făcut de Primăria municipiului Câmpina, oprirea fiind necesară pentru racordarea conductei de apă a blocului de necesitate, cel a cărui construcţie a fost finalizată în urmă cu mai bine de un an, dar fără utilităţi.
De asemenea, Primăria Câmpina îşi cere scuze faţă de toţi locuitorii care nu vor beneficia de apă potabilă în intervalul amintit şi îi roagă să-şi asigure rezervele minime necesare pentru consum şi uz casnic.


20 Nov 2017 16:20 5410 vizualizari


Comentarii






563 vizualizari 03 Jul 2025 10:15 În Poiana Câmpina vor fi amplasate șase containere pentru colectarea deșeurilor textile

În Poiana Câmpina vor fi amplasate șase containere pentru colectarea deșeurilor textile

Anul acesta au intrat în vigoare prevederile Ordonanței de Guvern nr.92/2021 cu privire la colectarea selectivă a deșeurilor din materiale textile.

citeste mai mult
852 vizualizari 02 Jul 2025 20:59 Mierea din Provița de Jos - produsul local care cucerește gusturile

Mierea din Provița de Jos - produsul local care cucerește gusturile

În fiecare weekend, la piața locală din comuna Provița de Jos, printre telemea, burduf, cașcavea, ouă, legume și fructe de sezon, se face tot mai remarcată o comoară dulce: mierea din Provița de Jos.

citeste mai mult
440 vizualizari 01 Jul 2025 21:54 Tineri din șapte țări au venit la Câmpina pentru a învăța cum să protejeze apa și viitorul planetei

Tineri din șapte țări au venit la Câmpina pentru a învăța cum să protejeze apa și viitorul planetei

Fundația Zamolxes Câmpina a organizat un schimb de experiență pentru tineret, intitulat “Water - The Source of Life”, în cadrul programului Erasmus+, la Centrul Cultural pentru Tineret din Câmpina, în perioada 24 aprilie - 3 mai 2025.

citeste mai mult
3356 vizualizari 01 Jul 2025 21:24 Povestea unui monument aflat la doi pași de Câmpina - Crucea Domnitorului de la Melicești

Povestea unui monument aflat la doi pași de Câmpina - Crucea Domnitorului de la Melicești

În Câmpina, dar și în comunele din împrejurimi, sunt multe locuri și monumente care ar merita mai multă atenție, ceea ce le-ar aduce, foarte probabil, mai multă atractivitate turistică. Spre beneficiul întregii comunități. Unul dintre aceste monumente este Crucea Domnitorului de la Melicești, sat al comunei Telega.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV