CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Lucrările de la Cimitirul "Lumina", din Cartierul Slobozia, bat pasul pe loc

- Actualitate -

Lucrările de la Cimitirul

Anul acesta mai mult s-a stat decât să se lucreze la Cimitirul "Lumina", o investiție de aproape 1,5 milioane lei finanțată printr-un credit bancar. Lucrările au început în iulie 2016, sunt executate de societatea Bivasim Construct SRL Ploiești, iar termenul de finalizare este de 36 luni. Deci trei ani, pentru un cimitir. 

Au trecut deja doi ani de când au început lucrările și a fost dată parțial în folosință zona A. A mai rămas un an în care trebuie finalizate parcelele din zona A și zona B și trebuie realizate toate celelalte dotări - capelă, corpuri administrative, împrejmuire, parcare, poartă de acces etc. Terenul pe care se realizează acest cimitir are o suprafață de 25.512 mp, iar la finalizarea lucrărilor va trebui să aibă 4.475 parcele de înhumare.
Anul acesta, muncitorii n-au prea fost văzuți prin zonă, poate și din cauza problemelor financiare ale firmei executante, Bivasim Construct SRL intrând, la finalul anului trecut, în procedură de insolvență. Acum, se pare că lucrurile se mai îndreaptă pentru că, potrivit purtătorului de cuvânt al Primăriei Câmpina, Ioana Bumbăcea, zilele acestea se lucrează la armarea stâlpilor pentru clădirea anexă, iar în zilele următoare vor fi aduse și montate plăcile pentru gardul împrejmuitor.


05 Jul 2018 20:55 5033 vizualizari


Comentarii






  • 06.07.2018 10:21 Bogdan Tot orașul bate pasul pe loc🙈
  • 06.07.2018 09:51 Haos Semnalez o problemă: firmele care amenajează mormintele lucrează lângă mormintele deja aranjate. Nu S-a stabilit un loc mai îndepărtat. Fac mizerie, praful de la beton se depune pe cruci si flori, arunca resturi de beton si ciment pe celelalte morminte, își curată sculele pe borduri, etc. HAOS
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
3433 vizualizari 11 Mar 2026 18:20 Accesul la insulele ecologice digitalizate, în trei pași foarte simpli

Accesul la insulele ecologice digitalizate, în trei pași foarte simpli

Așa cum vă anunțam în articolele noastre anterioare, din luna februarie, în municipiul Câmpina au început să intre treptat în funcțiune insulele ecologice digitalizate achiziționate printr-un proiect cu fonduri europene.

citeste mai mult
1128 vizualizari 11 Mar 2026 12:32 Un Mercedes a fost serios șifonat într-un accident produs în centrul Câmpinei

Un Mercedes a fost serios șifonat într-un accident produs în centrul Câmpinei

Puțin înaintea orei 12.00, în cursul zilei de miercuri, 11 martie, în centrul Câmpinei a avut loc un accident rutier.

citeste mai mult
909 vizualizari 11 Mar 2026 12:24 O lună până la Paști și lucrările la drumul surpat de la Câmpina nici nu au început...

O lună până la Paști și lucrările la drumul surpat de la Câmpina nici nu au început...

"Drumul surpat de la Câmpina a intrat în administrarea Consiliului Județean Prahova și va fi reabilitat până la Paști", spunea președintele CJ Prahova, Virgiliu Nanu, pe 6 februarie 2026. Ne-am exprimat încă de atunci îndoiala cu privire la respectarea acestui termen, dar am apreciat optimismul președintelui CJ.

citeste mai mult
776 vizualizari 11 Mar 2026 09:37 La Câmpina, trecere de pietoni între două... borduri, pentru că trotuare nu sunt în zona respectivă

La Câmpina, trecere de pietoni între două... borduri, pentru că trotuare nu sunt în zona respectivă

Câmpina, cartierul Voila... Strada Voila, în apropierea intersecției cu Strada Buciumului, la ultima stație de autobuz înaintea Spitalului de Psihiatrie Voila.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV