Două sportive din Câmpina, Andreea Lungu și Ioana Baciu (Plăvan) se află în Polonia, cu lotul național de atletism, unde participă la Jocurile Europene - Cracovia Malopolska 2023.
Întrecerile de atletism au loc în orașul Chorzow, pe Silesian Stadium. Marți seară, în proba de aruncarea discului, Andreea Lungu (antrenor Mihaela Marin) a reușit să se califice în finală, unde a ocupat locul 8, cu o aruncare de 50,54m. ”Este o performanță foarte bună, ținând cont că Andreea a concurat la senioare, ea fiind încă sportivă sub 23 ani”, ne-a declarat antrenoarea ei, Mihaela Marin.
Joi seară va concurs în proba de aruncarea suliței și cealaltă sportivă din Câmpina - Ioana Baciu (Plăvan).
După întoarcerea din Polonia, pe 10 iulie, Andreea Lungu, alături de antrenoarea ei, vor pleca în Finlanda, unde vor fi prezente la Campionatul European sub 23 ani.

La București a avut loc Cupa de Iarnă, la atletism, pentru copii, la categoriile de la sub 9 la sub 14 ani. Pentru copiii de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina au venit și rezultatele bune și foarte bune.

Sâmbătă dimineață a avut loc un ultim meci din Liga a 4-a, restanță din ultima etapă a turului.

La Lublin, în Polonia, au loc Campionatele Europene de Natație în bazin scurt.

În ultima etapă a turului, Muscelul Câmpina s-a deplasat la Adunați, unde a întâlnit o formație arțăgoasă, jocul fiind influențat și de vreme, dar și de calitatea suprafeței de joc.