La București, în sala de atletism ”Ioan Soter”, are loc la acest sfârșit de săptămână etapa a doua a Campionatului Național de Atletism în Sală pentru sportivi sub 16 și sub 18 ani. La startul întrecerilor s-au aliniat și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean CSS ”Constantin Istrati”, club coordonat de profesor Mihaela Marin.
Sâmbătă, în prima zi a competiției, atleții câmpineni au reușit următoarele rezultate:
Eduard Unguroaica - locul 1, triplusalt, sub 18 ani, 15,33m;
Șerban Anghel - locul 2, săritura în înălțime, sub 16 ani, 1,59m;
Patricia Mocanu - locul 3, triplusalt, sub 18 ani, 11,17m;
David Brezeanu - locul 3, triplusalt, sub 16 ani, 11,16m;
Alexandru Tilică - locul 4, săritura în înălțime, sub 18 ani, 1,76m;
Norbert Chițu - locul 6, aruncarea greutății, sub 16 ani, 12,38m;
Horia Gheorghe - locul 7, săritura în înălțime, sub 16 ani, 1,45m.
A mai concurat și Rareș Albu - aruncarea greutății, sub 18 ani, 10,38m.
Sportivii sunt pregătiți de antrenorii Mihaela Marin și Jenica Bran.

Pe 18 iulie va avea loc reunirea lotului formației CS Câmpina, care a încheiat precedenta ediție a campionatului Ligii a a 4-a Prahova pe locul 5.

Promovată în Liga a 4-a, Muscelul Câmpina se pregătește deja, deocamdată, din punct de vedere administrativ, pentru a răspunde exigențelor noului eșalon.

Luni după-amiază, apariție surpriză la Bazinul Didactic de Înot de la Cornu, care este administrat de Clubul Sportiv Barracuda Câmpina.

Federația Română de Fotbal a publicat rezultatele Clasificării fotbalului amator – ediția 2026, un proces important prin care sunt evaluate centrele de copii și juniori ale cluburilor participante în competițiile organizate de Asociațiile Județene de Fotbal.