Vineri, 30 iunie, în jurul orei 18.00, pe DN1, pe raza cartierului Nistorești, aparţinând de oraşul Breaza, a avut loc un accident de circulaţie. În coliziune au fost implicate trei autoturisme şi un microbuz, în total 12 persoane care, din fericire, nu au fost rănite grav.
Practic, a fost o tamponare, o coliziune în lanţ. Două echipaje de pompieri de la ISU Prahova s-au deplasat la faţa locului, iar din primele informaţii a reieșit că există doar persoane rănite uşor. În microbuz se aflau opt jandarmi, care se deplasau la o misiune. Poliţiştii au fost şi ei la faţa locului şi au asigurat fluidizarea traficului, care s-a desfăşurat cu greutate pe DN1, în zona în care s-a produs accidentul. Echipajele de pe ambulanțe au acordat asistenţă medicală tuturor persoanelor care acuzau dureri, dar până la urmă niciunul dintre pasageri nu a fost transportat la spital.

Sunt șapte ani și patru luni de la semnarea contractului de finanțare pentru proiectul privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal Câmpina. După șapte ani și patru luni, proiectul nu este finalizat!

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 1.15, pe DN1B, în Prahova, a avut loc un accident rutier mortal.

În zona blocului E3 de pe Strada Erupției din Câmpina au fost sesizate / măsurate emanații de gaze din zona parcării, măsurători efectuate cu autolaboratorul mobil al SC Distrigaz Sud Rețele.

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.