Echipa pregătită de Roberto Opatchi a continuat seria meciurilor de la turneul internațional Kartepe Cup, din Turcia.
Chiar dacă rezultatele nu au fost prea bune, paradoxal, acestea au venit după evoluții foarte bune ale câmpinenilor, apreciate de toți tehnicienii prezenți la acest prestigios turneu. Mai mult, antrenorul Roberto Opatchi a fost felicitat de aproape toți colegii săi de la celelalte echipe prezente la acest turneu, pentru pregătire tehnico-tactică, dar și fizică a echipierilor CS Câmpina, ceea ce ar trebui sî fie un motiv de mândrie pentru fotbalul câmpinean, pentru președintele acestui club, Adrian Stoican.
Lotul deplasat la acest turneu de CS Câmpina cuprinde următorii jucători: Borș, Popescu, Luncă, Gherghicenu, Manea, Tudose, Constantinescu, Petrescu, Bușa, Ion, Frusina, Tudorache, Pantaia, Rotaru, Berza, Șendroiu, Văcaru, Ticu.
Duminică după-amiază, CS Câmpina va trebui să joace ultimul meci din cadrul acestui turneu, un joc de clasament, cu un adversar nedesemnat până la apariția acestor rânduri. Oricum, vom reveni.

Fetele de la CS Câmpina au părut a fi căzut din punct de vedere psihic, înregistrând în turneul semifinal II de la Brașov a doua înfrângere consecutivă. Dar nu doar înfrângere, ci la diferență mare.

Joi a început etapa a 24-a din Liga a 4-a, rundă care se va încheia duminică.

Începând de vineri seară, la Brașov are loc una dintre grupele din cadrul turneului semifinal II pentru juniori III, handbal feminin.

În play-off-ul campionatului județean de juniori sub 19 ani, grupa pregătită de antrenorul Roberto Opatchi își continuă parcursul de regularitate, izbutind vineri o nouă victorie: 9-0 cu Unirea Urlați.