La revenirea pe teren propriu, FC Muscelul Câmpina a avut un adversar incomod, formația Unirea Lacul Turcului.
Oaspeții au fost cei care au început mai bine partida, chiar au dminat primele 20 de minute, apoi câmpinenii au echilibrat jocul și, în final, s-au impus destul de clar, cu scorul de 3-1, prin golurile marcate de Albu (min. 33 și 42) și Motoroiu (68), singura reușită a oaspeților aparținându-i lui Miu (min. 39).
FC Muscelul Câmpina a jucat în formula: Șerban - Iordache, Dafinoiu, Pantaia, Dinu (67 Cofaru), Bogățoiu (87 Fătu), Vișoiu, Albu (90+2 I. Ștefan), Pleșa (46 Jilăveanu), Prună, Mârsanu (31 Motoroiu).
Etapa viitoare, echipa câmpineană va juca în deplasare, în fața formației CS Mănești Băltița.

De unde la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

Sportul Câmpina a făcut o figură onorabilă în ultima etapă, în deplasarea de la Cocorăștii Colț, în condițiile în care a avut absențe foarte multe și a făcut deplasarea cu majoritate din lot fiind juniori.

Elevul antrenoarei Mihaela Marin, de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina, a reușit la Craiova, pe Stadionul „Nicolae Mărășescu”, în etapa a doua a Naționalelor de atletism pentru seniori, tineret și sportivi sub 20 ani o frumoasă performanță, fiind la numai câțiva centimetri de prezența la Europenele de la Rieti, Italia.