CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Primarul comunei Valea Doftanei a semnat două noi contracte pentru dezvoltarea localității, în valoare de peste 17 milioane lei

- Actualitate -

Primarul comunei Valea Doftanei a semnat două noi contracte pentru dezvoltarea localității, în valoare de peste 17 milioane lei

La sediul Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, joi, 23 ianuarie 2025, primarul comunei Valea Doftanei, Lucian Costea Villeford, a semnat două noi contracte de peste 17 milioane lei.

Sunt contracte care vor contribui esențial la dezvoltarea comunei Valea Doftanei. Astfel, este vorba de un contract în valoare de 11.742.796,37 lei pentru modernizare și extindere sistem rețele de apă, precum și 5.315.168,22 lei pentru reabilitare și modernizare străzi în comuna Valea Doftanei.
”Eforturile făcute în ultimul an, împreună cu echipa mea, sunt încununate de succes prin semnarea acestor contracte. Astfel, continuăm să dezvoltăm Valea Doftanei”, a declarat Lucian Costea Villeford, primarul comunei Valea Doftanei.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


23 Jan 2025 21:50 7030 vizualizari


Comentarii






  • 25.01.2025 11:59 Negre Tudor Ce faceți cu câini fără stăpân ? Rețeaua de gaze mai are o șansă ?
  • 24.01.2025 23:12 Mihai Bălașa Felicitări domnule primar!Prin modernizarea și extinderea sistem rețele de apa cît și reabilitarea și modernizarea unor străzi rezolvați probleme vitale ale cetățenilor.Cu respect și considerație,Mihai Bălasa.
552 vizualizari 01 Jul 2026 13:27 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Oamenii trebuie să înțeleagă că nu trebuie să ajungă la Poliția Locală chiar și pentru rufele puse la uscat între blocuri

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Oamenii trebuie să înțeleagă că nu trebuie să ajungă la Poliția Locală chiar și pentru rufele puse la uscat între blocuri

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
276 vizualizari 01 Jul 2026 10:10 De astăzi, 1 iulie, crește valoarea amenzilor rutiere

De astăzi, 1 iulie, crește valoarea amenzilor rutiere

Miercuri, 1 iulie, este data de la care crește valoarea amenzilor, odată cu mărirea salariului minim brut, față de care se raportează și punctul de amendă.

citeste mai mult
2372 vizualizari 30 Jun 2026 16:04 De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru

De miercuri, 1 iulie, Poliția Locală Câmpina își schimbă programul de lucru, odată cu intrarea în vigoare a prevederilor privind diminuarea personalului.

citeste mai mult
576 vizualizari 30 Jun 2026 12:20 A fost lansată licitația pentru reabilitarea Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare

A fost lansată licitația pentru reabilitarea Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare

A fost nevoie de criza apei din decembrie anul trecut pentru ca autoritățile să conștientizeze importanța reabilitării Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare - Șotrile, aflat în aval de Barajul Paltinu pe râul Doftana.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV