Câmpinencele au avut ghinionul ca în primul joc de la turneul semifinal de la Plopeni să întâlnească exact campioana României - CSM București. O nucă prea tare pentru fetele pregătite de Daniel Vasile.
CSM București s-a impus de o manieră categorică, cu 50-23, dar cu toate acestea câmpinencele păstrează în continuare șanse de calificare dacă vor câștiga următoarele două partide, cu Transilvania Brașov și CSS Tâgoviște.
În meciul contra campioanei, pentru CS Câmpina a evoluat în următoarea alcătuire: Alice Penghea, Andreea Achim - portari; Cătălina Antonie (un gol), Mălina Cărămidaru, Antonia Dragomir (8 goluri), Raluca Duță (un gol), Adina Bizadea, Ilinca Neagu (2 goluri), Carina Vasile (7 goluri), Sabrina Lupu, Antonia Robu, Mara Apetre (un gol), Ariana Duță, Alessia Stamate (3 goluri).
Partida a fost arbitrată de Nicu Chirișoiu și Gabriel Lazăr, ambii din Slobozia.
Vineri, de la ora 16.00, tot la Plopeni, CS Câmpina va întâlni formația Transilvania Brașov, meci decisiv pentru promovare.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Câmpina are o frumoasă tradiție în fotbalul juvenil, de la regretatul Gicuță Ionescu încoace lista celor efectiv dedicați ca antrenori în fotbalul juvenil fiind una impresionantă. Cel mai nou nume pe această listă este Daniel Dogaru, care la numai 31 ani, are o frumoasă perspectivă.

Liga A a ajuns în fața ultimei etape. Iată programul și delegările:

Ion Burchi se identifică pentru iubitorul fotbalului câmpinean cu echipa Poiana Câmpina, pentru care a jucat mai multe sezoane în Divizia B (Liga a II-a, de acum).

La finalul acestei săptămâni în Câmpina și împrejurimi sau cu implicarea unor echipe ori sportivi din zonă au loc mai multe competiții sportive.