CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Un judecător de la Câmpina s-a transferat la București. Altor doi colegi le-au fost respinse cererile

- Actualitate -

Un judecător de la Câmpina s-a transferat la București. Altor doi colegi le-au fost respinse cererile

La Secția pentru Judecători de la Consiliul Superior al Magistraturii a avut loc marți, 14 mai, o ședință în cadrul căreia s-au discutat cererile de transferuri ale mai multor judecători. Pe listă s-au aflat și trei judecători de la Câmpina.

Dintre cei trei judecători, care solicitaseră transferul, toți la instanțe din București, doar unul dintre ei a primit aprobarea CSM. Este vorba de George Alexandru Stan - membru în Colegiul de Conducere al Judecătoriei Câmpina, care se va transfera, de la 1 iulie 2024, la Judecătoria Sectorului 6 București.
Ceilalți doi judecători, cărora le-au fost respinse cererile, sunt Duiana Stan și Elena Corina Vîlcu.
Astfel, Judecătoria Câmpina rămâne cu zece judecători operaționali, dintre care doi stagiari. Alți trei judecători sunt în imposibilitatea de a-și desfășura activitatea la Câmpina - unul fiind delegat la Tribunalul Prahova, iar alți doi judecători aflându-se în concediu de îngrijire a copilului.


15 May 2024 22:25 2855 vizualizari


Comentarii






882 vizualizari 11 Sep 2025 20:07 La ”Salcie”, două chioșcuri urâte, nefuncționale și care blochează și accesul

La ”Salcie”, două chioșcuri urâte, nefuncționale și care blochează și accesul

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semalat o situație cel puțin neplăcută, între stația de maxi-taxi de la Salcie și colțul blocului, pe sensul de urcare, spre spital.

citeste mai mult
1232 vizualizari 11 Sep 2025 11:51 Restricții de circulație în centrul Câmpinei

Restricții de circulație în centrul Câmpinei

La acest final de săptămână, la Câmpina au loc ”Serbările Toamnei”, pentru buna desfășurare a acestora fiind impuse o serie de restricții de circulație.

citeste mai mult
1730 vizualizari 11 Sep 2025 10:21 Un urs a băgat spaima în locuitorii din Telega. Pagubele oamenilor cresc de la o zi la alta...

Un urs a băgat spaima în locuitorii din Telega. Pagubele oamenilor cresc de la o zi la alta...

În comuna Telega și-a făcut ”domiciliul” un urs care a început să bage spaima în oameni.

citeste mai mult
719 vizualizari 10 Sep 2025 16:59 Greva de avertisment la Primăria Câmpina, timp de două ore, din 15 septembrie 2025

Greva de avertisment la Primăria Câmpina, timp de două ore, din 15 septembrie 2025

Greva de avertisment va avea loc din data de 15 septembrie, între orele 8.00-10.00, la sediul principal al Primăriei Câmpina și la sediile secundare. Zilnic, în acest interval orar nu se va asigura programul de lucru cu publicul.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV