CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Un bărbat de 45 ani, din Scorțeni, a furat un card bancar și apoi a retras de pe el peste 37.000 lei. A fost reținut de polițiști

- Actualitate -

Un bărbat de 45 ani, din Scorțeni, a furat un card bancar și apoi a retras de pe el peste 37.000 lei. A fost reținut de polițiști

În cursul zilei de joi, 16 ianuarie 2025, polițiștii au efectuat două percheziții în comuna Scorțeni, la locuințele unei persoane bănuite de furt calificat, operațiuni financiare în mod fraudulos și acces ilegal la un sistem informatic.

Polițiștii au stabilit că, în perioada 23-24 noiembrie 2024, persoana bănuită de comiterea faptelor ar fi sustras un card bancar dintr-o societate comercială din comuna Florești. Ulterior, persoana în cauză ar fi efectuat operațiuni de retragere numerar de la un terminal P.O.S. fără consimțământul titularului. Prejudiciul cauzat este de aproximativ 37.500 de lei.
În baza probatoriului administrat, față de bărbatul de 45 ani a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat unităţii de parchet competente pentru luarea unei alte măsuri, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
În cauză, polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt calificat, efectuarea de operațiuni financiare în mod fraudulos și acces ilegal la un sistem informatic.

(Foto cu caracter ilustrativ)

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


17 Jan 2025 20:11 1996 vizualizari


Comentarii






  • 18.01.2025 00:14 A.G Fără supărare,dar sa ai sume de genul în conturi,înseamnă că nu sunt bani curați.Si unu când fura de la alt hot ,mai mare este inteligent.A acționat la pont,sa știi ca ai acea suma și sa știi pinul.Sa te ferești de prieteni.Sau sa ieși la băute cu sefu,sau sa lucrezi pt neamuri. NU FACETI ACESTE ERORI.
  • 17.01.2025 22:43 Cetățeanul Pt fapta comisa, va merge în pușcărie. Dar dacă se raportează suma însușita la miliardele care au fost furate, devalizand țara asta de viermi care au făcut și fac parte din clasa politica, atunci, pt ăștia care ar fi pedeapsa? Capitală, răspuns corect!
252 vizualizari 05 Jul 2026 09:40 Nici nu s-a finalizat lucrarea și deja sunt probleme cu rețeaua de apă pe Strada Orizontului

Nici nu s-a finalizat lucrarea și deja sunt probleme cu rețeaua de apă pe Strada Orizontului

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis un scurt filmuleț cu o avarie la rețeaua de apă de pe Strada Orizontului.

citeste mai mult
598 vizualizari 04 Jul 2026 17:59 Zona Câmpina a fost sub alertă de vreme extremă. Mai multe gospodării din Filipeștii de Pădure au fost inundate

Zona Câmpina a fost sub alertă de vreme extremă. Mai multe gospodării din Filipeștii de Pădure au fost inundate

ISU a emis un mesaj RO-ALERT pentru zona Câmpina în cursul după-amiezii de sâmbătă, 4 iulie.

citeste mai mult
974 vizualizari 04 Jul 2026 11:10 Avarie la rețeaua de apă pe Strada Constantin Stere

Avarie la rețeaua de apă pe Strada Constantin Stere

În seara de vineri, 3 iulie, pe Strada Constantin Stere din Câmpina s-a spart o conductă din rețeaua de apă.

citeste mai mult
1409 vizualizari 04 Jul 2026 08:23 S-a stins din viață violonista Cornelia Bronzetti, cetățean de onoare al municipiului Câmpina

S-a stins din viață violonista Cornelia Bronzetti, cetățean de onoare al municipiului Câmpina

O veste tristă a venit în această dimineață - în cursul zilei de vineri s-a stins din viață violonista Cornelia Bronzetti, cetățean de onoare al municipiului Câmpina din iunie 1997.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV