CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Un singur candidat pentru funcția de director al Casei de Cultură "Geo Bogza" din Câmpina

- Actualitate -

Un singur candidat pentru funcția de director al Casei de Cultură

Până ieri la ora 16.00 (termenul limită de depunere a dosarelor) un singur candidat s-a înscris la concursul organizat de Primăria Câmpina pentru ocuparea postului de director (de fapt, responsabil, cum se numește oficial) al Casei de Cultură. Este vorba despre Laura Florina Șerban, profesor de franceză la Colegiul Tehnic "Constantin Istrati".

Pe 17 martie va avea loc proba scrisă a concursului, iar după aceea, în maxim patru zile lucrătoare, vor putea fi susținute proiectul de management și proba orală. Laura Șerban are 39 de ani și a absolvit Facultatea de limbi străine din cadrul Universității București.

Funcția de director al Casei de Cultură "Geo Bogza" este vacantă de un an, de la pensionarea fostului director Florin Dochia, în martie 2015. În această perioadă, Casa de Cultură a fost condusă, interimar, de Mihaela Păun, referent clasa IA în cadrul instituției.


10 Mar 2016 13:29 5448 vizualizari


Comentarii






  • 10.03.2016 15:04 ticu Este o persoana ok,de gasca pot spune.Daca si la Casa Tineretului vor aparea modificari,daca in Primarie va fi o schimbare(adica o curatenie generala) vom progresa ca orasel de provincie.Marea dilema este sa fim atenti la cei de langa noi si sa observam,,intentiile".
702 vizualizari 16 Nov 2025 15:15 Rezerviștii militari câmpineni i-au comemorat pe eroii germani

Rezerviștii militari câmpineni i-au comemorat pe eroii germani

Rezerviştii cȃmpineni sunt în parteneriat cu o asociaţie similară din orașul Achern - Germania, prin care se comemorează eroii celeilalte ţări la datele tradiţionale.

citeste mai mult
1720 vizualizari 15 Nov 2025 14:31 Protest pe DN1. Locuitorii din Bănești au cerut CNAIR: „Vrem măsuri, nu promisiuni!”

Protest pe DN1. Locuitorii din Bănești au cerut CNAIR: „Vrem măsuri, nu promisiuni!”

Sâmbătă dimineață, la Bănești, de-a lungul DN1, aproape 200 de oameni au protestat față de CNAIR care amână de la începutul acestui an repararea pasarelei pietonale și care tergiversează de ani mulți realizarea unui sens giratoriu la intersecția spre Urleta.

citeste mai mult
433 vizualizari 15 Nov 2025 08:46 Câmpina ar putea adera la un organism județean de promovare a turismului

Câmpina ar putea adera la un organism județean de promovare a turismului

Consiliul Județean Prahova intenționează înființarea Organizației de Management al Destinației Județul Prahova, un organism care ar avea ca principal scop promovarea județului ca destinație turistică.

citeste mai mult
2253 vizualizari 14 Nov 2025 18:38 Două locuințe au fost mistuite de flăcări într-o comună din Prahova

Două locuințe au fost mistuite de flăcări într-o comună din Prahova

La locul evenimentului - satul Brătășanca, din comuna Filipeștii de Târg - au fost mobilizate forțe și mijloace din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Ploiești, fiind vorba despre patru autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor SMURD. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV