În ulltimul meci al actualei ediții de campionat, Triumf Poiana Câmpina s-a deplasat la Boldești, acolo unde a întâlnit formația CSO Boldești.
A fost ca un meci amical, un meci de vacanță, care s-a jucat doar pentru că... trebuia să se joace. Boldeștenii s-au impus la capătul celor 90 de minute cu un categoric 5-0.
Poienarii au aliniat următoarea formulă de joc: Stroie - G. Radu, Sim, Bunea, I. Alexe, D. Marin, Țol, Burchi, Țurlea, Stan, Mosor.
Rezultatele etapei - aici.

Chiar dacă duminică, 31 mai, este o mare sărbătoare religioasă - Rusaliile, sportul, în general, fotbalul, în special, merg mai departe și continuă competițiile în care sunt angrenate și echipe din zona Câmpina.

Pe stadionul „Conpet” din Strejnic a avut loc miercuri după-amaiză finala fazei județene a Cupei României la fotbal, între formațiile Progresul Drăgănești și CSO Comarnic.

Miercuri, 27 mai, de la ora 17.30, la Strejnic, pe stadionul Conpet, va avea loc finala fazei județene a Cupei României la fotbal, în ultimul act al acestei competiții întâlnindu-se formațiile Progresul Drăgănești și CSO Comarnic.

Formația de juniori sub 19 ani a CS Câmpina, pregătită de Roberto Opatchi, a încheiat campionatul județean, acum așteptând adversarii dintr-o fază regională.