CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Fațada Fiscului a intrat în renovare

- Actualitate -

Fațada Fiscului a intrat în renovare

La începutul acestei luni atrăgeam atenția că au început să cadă plăci întregi din fațada sediului BCR din centrul Câmpinei, fiind vorba despre acel corp de clădire unde chiriaș este Fiscul. Și scriam atunci că sunt de înțeles cetățenii care nu au bani să-și repare fațadele caselor, dar de la o instituție bancară de talia BCR ne așteptăm la o intervenție urgentă, înainte să se întâmple incidente nedorite.

Ei bine, zilele acestea au început lucrările de reabilitare a fațadei sediului BCR. Au fost montate schele și muncitorii lucrează la repararea porțiunilor de unde au căzut plăcile. Sunt mai multe locuri de unde plăcile s-au desprins și au căzut fie pe spațiul verde, fie în apropierea aleii care duce spre intrarea la ANAF.
Sediul BCR Câmpina a împlinit recent 20 de ani de la darea în folosință. Din octombrie 2014, corpul de clădire dinspre Parcul Milia a fost închiriat de către ANAF - Direcția Generală a Finanțelor Publice Câmpina.

Citiți și Atenție! Fațada Fiscului cade bucată cu bucată


23 May 2017 17:17 5070 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
3254 vizualizari 16 Aug 2026 17:46 Primăria Câmpina va asfalta Orizontului pe cont propriu, fără HidroPrahova! Întâlnire în stradă, duminică după-amiază

Primăria Câmpina va asfalta Orizontului pe cont propriu, fără HidroPrahova! Întâlnire în stradă, duminică după-amiază

„Primăria Câmpina va asfalta Strada Orizontului cu sau fără HidroPrahova!”, a fost primul lucru pe care l-a spus primarul Irina Nistor la o întâlnire care a avut loc duminică după-amiază și la care au participat președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu,  reprezentanți ai HidroPrahova, ai constructorului, mai mulți consilieri locali, dar și un lider politic local, tema fiind... Strada Orizontului.

citeste mai mult
482 vizualizari 16 Aug 2026 10:35 Un echipaj de la ISU Câmpina participă la o misiune de salvare a patru turiști din zona Moraru din Bucegi

Un echipaj de la ISU Câmpina participă la o misiune de salvare a patru turiști din zona Moraru din Bucegi

O ambulanță SMURD pentru transport personal și victime multiple de la Detașamentul Câmpina participă, duminică dimineață, la o misiune de salvare prin trolierea a patru persoane conștiente, dar epuizate, aflate în zona muntelui Moraru (foto), din Bucegi.

citeste mai mult
2893 vizualizari 15 Aug 2026 20:34 Incendiu la Breaza. Au intervenit pompierii de la Câmpina și Comarnic

Incendiu la Breaza. Au intervenit pompierii de la Câmpina și Comarnic

Pompierii militari prahoveni au intervenit, sâmbătă după-amiază, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință particulară din orașul Breaza, pe strada Mureșului.

citeste mai mult
1396 vizualizari 14 Aug 2026 12:55 La Câmpina, doi bărbați, cercetați pentru proxenetism, au fost reținuți de polițiști

La Câmpina, doi bărbați, cercetați pentru proxenetism, au fost reținuți de polițiști

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a transmis că polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpina – Biroul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Câmpina, au desfășurat activități investigative și judiciare într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de proxenetism.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV