Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsap 0733.388.425 o imagine surprinsă în cursul după-amiezii de miercuri, 7 august, pe Strada Republicii, chiar în fața Restaurantului ”Bon Appetit”.
După cum se poate lesne observa din imagine, toate mașinile sunt parcate într-un fel, în vreme ce un singur autoturism, cu numere străine, este parcat altfel, ocupând chiar două locuri de parcare. Acum, întrebarea este conducătorul acestui autoturism chiar nu o fi observat că a parcat altfel decât ceilalți sau, mai probabil, a observat, dar nu i-a păsat. Dacă la fel face și în țara din care provine mașina, nu mai întrebăm... E evident că nu...
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Examenul de admitere la Școala de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" din Câmpina se apropie de final. După examinarea psihologică și susținerea probelor sportive, sâmbătă, 15 noiembrie 2025, va avea loc proba scrisă.

Tribunalul Prahova s-a pronunțat joi, 13 noiembrie, asupra unei cereri formulate de autorul crimei de pe Aleea Scărișoara, care a zguduit comunitatea din zonă, dar și întreg orașul.

Joi, 13 noiembrie 2025, a avut loc ședința Comitetului Local pentru Situații de Urgență al Municipiului Câmpina, convocată în contextul apariției unor emanații de gaze în zona Străzii Orizontului, în apropierea sondei 152 SR.

După ce s-a anunțat organizarea pentru sâmbătă, 15 noiembrie, la ora 10.00, a unui protest pentru redeschiderea pasarelei pietonale la Bănești, CNAIR a transmis un comunicat de presă.