CONTACT

Rezultate excelente pentru atleţii câmpineni

- Sport -

Sâmbătă şi duminică, la Bucureşti, au loc finalele Campionatului Naţional de Atletism pentru Juniori III, la start aliniindu-se în diverse probe şi mai mulţi sportivi de la CSS Constantin Istrati Câmpina, club coordonat de prof. Nicolae Pavel.

Atleţii câmpineni au avut rezultate excelente în proba de aruncarea greutăţii. La feminin, Andreea Lungu (antrenor Mihaela Marin) s-a clasat pe un foarte bun loc secund, obţinut la ultima încercare. De asemenea, Elena Barbu (transferată la CSS Constantin Istrati în toamna anului trecut) s-a clasat pe locul 8, cu o aruncare de 9,55m. În proba similară masculină, Marius Vasile (antenor Nicolae Pavel) şi-a spulberat adversarii, aruncând la 17,81m din a doua încercare, în vreme ce ocupantul locului secund a aruncat doar 14,66m.
Iată rezultatele complete ale atleţilor câmpineni în prima zi a finalelor la juniori III: