Două echipe care nu mai au niciun obiectiv în acest sezon și un penalty, acestea a fost ingredientele principale ale partidei de la Tg. Vechi, la capătul căreia Petrosport Ploiești a învins cu 1-0, din penalty, pe CS Câmpina.
La pauză a fost o remiză ”albă”, dar au lipsit ocaziile de poartă, jocul fiind destul de anost și desfășurat în cea mai mare parte a timpului la mijlocul terenului. Așa cum spuneam, a fost suficient un penalty pentru a stabili câștigătoarea partidei.
Antrenorii Claudiu Dumitrescu, Mugurel Dedu și Tiberiu Ionescu au utilizat următoarea formulă de joc, în care - din nou - toți cei trei antrenori au fost... titulari: T. Ionescu - Nichifor, Merluță, Bej, Crețu, C. Dumitrescu, Năstase (69 Badea), Tocitu (65 Amar), Toma (46 Bobeică), Dedu, Vasilescu.
Rezultatele acestei etape - aici.
În ultimul joc din acest campionat, vineri, 7 iunie, de la ora 18.00, CS Câmpina va întâlni pe teren propriu formația Teleajen Văleni.

În primul joc din faza regională a campionatului pentru juniori sub 19 ani, CS Câmpina a întâlnit pe teren propriu formația FC Urziceni.

Timp de două zile, la București a avut loc Campionatul Național de Atletism pentru Copii sub 13 și sub 14 ani, competiție le care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati" Câmpina.

Timp de două zile, în Sala Sporturilor din Plopeni a avut loc Festivalul Național de Minihandbal Feminin, competiție la care a fost prezent și CS Câmpina, cu o grupă mai mică de vârstă, pregătită de antrenorul Daniel Vasile.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat Campionatul Național Școlar, etapa finală, găzduită de București, pe stadionul „Iolanda Balaș Soter".