Liga A, etapa a 24-a. Toate meciurile se joacă vineri

Sport (Categoria articolului)

UPDATE - Include delegările arbitrilor şi observatorilor.
Pentru că duminică este sărbătoarea Paştelui, toate meciurile din etapa a 24-a a Ligii A Prahova vor avea loc vineri, 29 aprilie, de la ora 17.00, după următorul program:

Cornu: CS Cornu – CS Ceptura
În tur, 6-1 (Kayode, Gavrilă, Mustafa, Pârvan, I.Gheorghe, Lascu autogol – Sârbu).
În etapa precedentă, Avântul Măneciu – CS Cornu 2-3 (Onea, Cârstocea – Pârvan, Şovăială, Ene); CSO Plopeni – CS Ceptura 3-1 (Paraschivoiu 2, Copilu – Micloiu).
În ediţia trecută de campionat, CS Cornu – CS Ceptura 1-3 (Ioniţă – Sârbu 2, I. Dinu) / CS Ceptura – CS Cornu 2-3 (Lascu 2 - Gavrilă, Vane, Grigore).

Arbitri: Sergiu Târşoreanu - Florin Bureaţă, Gabriel Enache.
Observator: Ciprian Geambazu.

Breaza: Tricolorul Breaza – Avântul Măneciu
În tur, 1-1 (Vintilă – Costache).
În etapa precedentă, Progresul Drăgăneşti – Tricolorul Breaza 3-1 (G. Oprea, Zaibert, I. Oprea – Ţigănuş); Avântul Măneciu – CS Cornu 2-3 (Onea, Cârstocea – Pârvan, Şoovăială, Ene).
În ediţia trecută de campionat, Tricolorul Breaza – Avântul Măneciu 8-4 (Vintilă, Şovăială, Vişan 5, Negotei – Copilu 3, D. Stoian) / Avântul Măneciu – Tricolorul Breaza 6-0 (D. Stoian 2, Stanciu, C. Stoian, Saulea, Onea).

Arbitri: Bogdan Zahiu - Alexandru Chioibaşu, Romulus Sprânceană.
Observator: Mihail Ionescu.

Cocorăştii Colţ: Unirea Cocorăştii Colţ – Progresul Drăgăneşti
În tur, 1-2 (Cazan – G. Oprea, Zăinescu).
În etapa precedentă, Teleajen Văleni – Unirea Cocorăştii Colţ 2-2 (Cruceru, Toader – Neagu, Durlea); Progresul Drăgăneşti – Tricolorul Breaza 3-1 (G. Oprea, Zaibert, I. Oprea – Ţigănuş).
În ediţia trecută de campionat, Unirea Cocorăştii Colţ – Progresul Drăgăneşti 0-1 (I. Oprea) / Progresul Drăgăneşti – Umirea Cocorăştii Colţ 2-2 (A. Marin 2 – Bălan, Kiru), omologat 3-0.

Arbitri: Robert Nuţu - Claudiu Dumitru, Bogdan Ciocoiu.
Observator: George Negoiţescu.

Băneşti: FC Băneşti – Teleajen Văleni
În tur, 1-0 (Roşu).
În etapa precedentă, AFC Brebu – FC Băneşti 1-0 (B. Dumitru); Teleajen Văleni – Unirea Cocorăştii Colţ 2-2 (Cruceru, Toader – Neagu, Durlea).
În ediţia trecută de campionat, FC Băneşti – Teleajen Văleni 2-2 (Negreanu, Burloiu – Cruceru 2, Petculescu 2) / Teleajen Văleni – FC Băneşti 1-4 (Catană – Gânju, Negreanu, Băcioiu 2).

Arbitri: Mihai Safta - Cristinel Damian, Ionuţ David.
Observator: Ion Andreoiu.

Bălţeşti: Găzarul Surani – AFC Brebu
În tur, 1-3 (Oancea – B. Dumitru 2, Drăgan).
În etapa precedentă, CS Păuleşti – Găzarul Surani 11-0 (Ciobanu 5, Nae, L. Dumitru, Butufei 2, Ţugui, Cocoş); AFC Brebu – FC Băneşti 1-0 (B. Dumitru).
În ediţia trecută de campionat, Găzarul Surani – AFC Brebu 4-3 (Stârpici, O. Gheorghe, Dorişor autogol, Bucur – Elisei, B. Dumitru, Mihai Dragomir) / AFC Brebu – Găzarul Surani 5-2 (Rada, Gheorlan autogol, Hromei 2, Băjenaru – Niţă, Constantinescu).

Arbitri: Viorel Căunei - Andrei Dan, Daniel Leca.
Observator: Tudor Negoiţă.

Blejoi: CS Blejoi – CS Păuleşti
În tur, 2-1 (Sterie, Ir. Dumitru – Ciobanu).
În etapa precedentă, Unirea Urlaţi – CS Blejoi 0-5 (Ivan 3, Prodan, Filip); CS Păuleşti – Găzarul Surani 11-0 (Ciobanu 5, Nae, L. Dumitru, Butufei 2, Ţugui, Cocoş).
În ediţia trecută de campionat, CS Păuleşti – CS Blejoi 0-0 / CS Blejoi – CS Păuleşti 3-1 (Ivan, Filip, Vl. Badea – M. Mihai).

Arbitri: Mihai Amorăriţei - Ştefan Călăraşu, Dragoş Pantilie.
Observator: Octavian Grigore.

Ploieşti: Astra II – Unirea Urlaţi
În tur, 1-0 (Dr. Gheorghe).
În etapa precedentă, AS Tufeni – Astra II 1-1 (Iordache – Banu); Unirea Urlaţi – CS Blejoi 0-5 (Ivan 3, Prodan, Filip).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Laurenţiu Piciu - Sorin Nistor, Mădălina Crăciun.
Observator: Decu Crângaşu.

Plopeni: CSO Plopeni – AS Tufeni
În tur, 2-2 (Puiuleţ, C. Vlad – Comnoiu, Anghel).
În etapa precedentă, CSO Plopeni – CS Ceptura 3-1 (Paraschivoiu 2, Copilu – Micloiu); AS Tufeni – Astra II 1-1 (Iordache – Banu).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.
Arbitri: Ionuţ Neagu - Alin Ionică, George Ghiţă.
Observator: Marian Deaconu.

4619 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

950 vizualizari
25 feb. 2024 16:06

Argint pentru Eduard Unguroaica, la săritura în lungime, în etapa a doua a Campionatului Național de Atletism

După o primă zi cu patru clasări pe podium pentru sportivii de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, duminică, 25 februarie, Campionatul Național de Atletism în Sală pentru sportivi sub 16 și sub 18 ani, etapa a doua, a continuat, atleții câmpineni fiind înscriși în alte câteva probe.

1079 vizualizari
25 feb. 2024 15:38

Cupa României, faza județeană, turul al II-lea. CS Scorțeni Mislea - Sportul Câmpina 1-3

După ce în primul tur al fazei județene a Cupei României a trecut cu 1-0, pe teren propriu de CS Șotrile, Sportul Câmpina a jucat duminică, 25 februarie, în turul secund, în deplasare, la Mislea, cu formația CS Scorțeni Mislea.