Liga A, etapa a 24-a. Toate meciurile se joacă vineri

Sport (Categoria articolului)

UPDATE - Include delegările arbitrilor şi observatorilor.
Pentru că duminică este sărbătoarea Paştelui, toate meciurile din etapa a 24-a a Ligii A Prahova vor avea loc vineri, 29 aprilie, de la ora 17.00, după următorul program:

Cornu: CS Cornu – CS Ceptura
În tur, 6-1 (Kayode, Gavrilă, Mustafa, Pârvan, I.Gheorghe, Lascu autogol – Sârbu).
În etapa precedentă, Avântul Măneciu – CS Cornu 2-3 (Onea, Cârstocea – Pârvan, Şovăială, Ene); CSO Plopeni – CS Ceptura 3-1 (Paraschivoiu 2, Copilu – Micloiu).
În ediţia trecută de campionat, CS Cornu – CS Ceptura 1-3 (Ioniţă – Sârbu 2, I. Dinu) / CS Ceptura – CS Cornu 2-3 (Lascu 2 - Gavrilă, Vane, Grigore).

Arbitri: Sergiu Târşoreanu - Florin Bureaţă, Gabriel Enache.
Observator: Ciprian Geambazu.

Breaza: Tricolorul Breaza – Avântul Măneciu
În tur, 1-1 (Vintilă – Costache).
În etapa precedentă, Progresul Drăgăneşti – Tricolorul Breaza 3-1 (G. Oprea, Zaibert, I. Oprea – Ţigănuş); Avântul Măneciu – CS Cornu 2-3 (Onea, Cârstocea – Pârvan, Şoovăială, Ene).
În ediţia trecută de campionat, Tricolorul Breaza – Avântul Măneciu 8-4 (Vintilă, Şovăială, Vişan 5, Negotei – Copilu 3, D. Stoian) / Avântul Măneciu – Tricolorul Breaza 6-0 (D. Stoian 2, Stanciu, C. Stoian, Saulea, Onea).

Arbitri: Bogdan Zahiu - Alexandru Chioibaşu, Romulus Sprânceană.
Observator: Mihail Ionescu.

Cocorăştii Colţ: Unirea Cocorăştii Colţ – Progresul Drăgăneşti
În tur, 1-2 (Cazan – G. Oprea, Zăinescu).
În etapa precedentă, Teleajen Văleni – Unirea Cocorăştii Colţ 2-2 (Cruceru, Toader – Neagu, Durlea); Progresul Drăgăneşti – Tricolorul Breaza 3-1 (G. Oprea, Zaibert, I. Oprea – Ţigănuş).
În ediţia trecută de campionat, Unirea Cocorăştii Colţ – Progresul Drăgăneşti 0-1 (I. Oprea) / Progresul Drăgăneşti – Umirea Cocorăştii Colţ 2-2 (A. Marin 2 – Bălan, Kiru), omologat 3-0.

Arbitri: Robert Nuţu - Claudiu Dumitru, Bogdan Ciocoiu.
Observator: George Negoiţescu.

Băneşti: FC Băneşti – Teleajen Văleni
În tur, 1-0 (Roşu).
În etapa precedentă, AFC Brebu – FC Băneşti 1-0 (B. Dumitru); Teleajen Văleni – Unirea Cocorăştii Colţ 2-2 (Cruceru, Toader – Neagu, Durlea).
În ediţia trecută de campionat, FC Băneşti – Teleajen Văleni 2-2 (Negreanu, Burloiu – Cruceru 2, Petculescu 2) / Teleajen Văleni – FC Băneşti 1-4 (Catană – Gânju, Negreanu, Băcioiu 2).

Arbitri: Mihai Safta - Cristinel Damian, Ionuţ David.
Observator: Ion Andreoiu.

Bălţeşti: Găzarul Surani – AFC Brebu
În tur, 1-3 (Oancea – B. Dumitru 2, Drăgan).
În etapa precedentă, CS Păuleşti – Găzarul Surani 11-0 (Ciobanu 5, Nae, L. Dumitru, Butufei 2, Ţugui, Cocoş); AFC Brebu – FC Băneşti 1-0 (B. Dumitru).
În ediţia trecută de campionat, Găzarul Surani – AFC Brebu 4-3 (Stârpici, O. Gheorghe, Dorişor autogol, Bucur – Elisei, B. Dumitru, Mihai Dragomir) / AFC Brebu – Găzarul Surani 5-2 (Rada, Gheorlan autogol, Hromei 2, Băjenaru – Niţă, Constantinescu).

Arbitri: Viorel Căunei - Andrei Dan, Daniel Leca.
Observator: Tudor Negoiţă.

Blejoi: CS Blejoi – CS Păuleşti
În tur, 2-1 (Sterie, Ir. Dumitru – Ciobanu).
În etapa precedentă, Unirea Urlaţi – CS Blejoi 0-5 (Ivan 3, Prodan, Filip); CS Păuleşti – Găzarul Surani 11-0 (Ciobanu 5, Nae, L. Dumitru, Butufei 2, Ţugui, Cocoş).
În ediţia trecută de campionat, CS Păuleşti – CS Blejoi 0-0 / CS Blejoi – CS Păuleşti 3-1 (Ivan, Filip, Vl. Badea – M. Mihai).

Arbitri: Mihai Amorăriţei - Ştefan Călăraşu, Dragoş Pantilie.
Observator: Octavian Grigore.

Ploieşti: Astra II – Unirea Urlaţi
În tur, 1-0 (Dr. Gheorghe).
În etapa precedentă, AS Tufeni – Astra II 1-1 (Iordache – Banu); Unirea Urlaţi – CS Blejoi 0-5 (Ivan 3, Prodan, Filip).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Laurenţiu Piciu - Sorin Nistor, Mădălina Crăciun.
Observator: Decu Crângaşu.

Plopeni: CSO Plopeni – AS Tufeni
În tur, 2-2 (Puiuleţ, C. Vlad – Comnoiu, Anghel).
În etapa precedentă, CSO Plopeni – CS Ceptura 3-1 (Paraschivoiu 2, Copilu – Micloiu); AS Tufeni – Astra II 1-1 (Iordache – Banu).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.
Arbitri: Ionuţ Neagu - Alin Ionică, George Ghiţă.
Observator: Marian Deaconu.

4199 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

679 vizualizari
27 nov. 2021 16:10

Cupa Europei, la bob. Câmpineanca Georgeta Popescu a punctat din nou pentru Olimpiadă

La Altenberg, în Germania, s-a desfășurat vineri și sâmbătă Cupa Europei la bob, printre sportivii care s-au aliniat la startul întrecerilor, din lotul național României, numărându-se și câmpineanca Georgeta Popescu în probele de monobob și bob două persoane.

788 vizualizari
27 nov. 2021 14:54

Liga A Prahova, etapa a 17-a. Rezultate și clasament

Sâmbătă dimineață au avut loc primele partide din ultima etapă a turului Ligii A Prahova. Iată rezultatele înregistrate până acum și clasamentul la zi:

Alte stiri recente

225 vizualizari
27 nov. 2021 16:04

Premiile municipiului Câmpina pentru cei mai buni 25 de liceeni din clasa a XII-a

În cadrul ședinței Consiliului Local Câmpina din 25 noiembrie au fost acordate Premiile municipiului Câmpina, pentru cei mai buni 25 de elevi de liceu, din clasele a XII-a. 

1452 vizualizari
27 nov. 2021 13:19

1,16 - alcoolemia unui bărbat care a intrat cu mașina într-un șanț la Telega

1,16 mg/l alcool pur în aerul expirat a fost alcoolemia stabilită de apartul etilotest pentru un bărbat care a intrat cu mașina într-un șanț.