Duminică, 29 mai, în jurul orei 13.00, polițiștii din Breaza au fost sesizați de către reprezentantul unui centru de plasament din oraș despre faptul că două beneficiare ale serviciilor de asistență socială, în vârstă de 14 ani ar fi plecat în mod voluntar din centru.
Poliția a intrat în alertă și a dat publicității semnalmentele și imaginile celor două fete.
Maria Mădălina Vasile (foto stânga)
Semnalmente: constituție slabă, înălțime 1,55 metri, greutate 40 kg, părul brunet, lung, față ovală, ten măsliniu, fără semne particulare. La momentul plecării era îmbrăcată cu pantaloni închiși la culoare și bluză de trening neagră.
Florentina Denisa Chiriac (foto dreapta)
Semnalmente: înălțime 1,55 metri, greutate 50 kg, ochi căprui, păr brunet, lung, față ovală, ten măsliniu, fără semne particulare. La momentul plecării era îmbrăcată cu haine de culoare închisă.
Persoanele care pot oferi detalii despre cele două minore dispărute sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție.

Zeci de oameni din Telega sunt în continuare izolați, după ce apele pârâului Mislea, care traversează satul Telega Vale, au făcut impracticabilă singura cale de acces spre acele gospodării.

Primăria Municipiului Câmpina a transmis următorul comunicat de presă:

Cele trei blocuri sociale din Câmpina, două pe Strada Petrolistului și unul pe Strada Năsăud, sunt finalizate și urmează ca zilele acestea să fie semnat procesul verbal de recepție.

Pârâul Mislea care traversează satul Telega Vale din comuna Telega s-a umflat de la ploile din ultima vreme și au apărut problemele.