CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Incendiu violent izbucnit la o casă din Băicoi

- Social -

Incendiu violent izbucnit la o casă din Băicoi

Un incendiu puternic a izbucnit noaptea trecută la o casă din orașul Băicoi. La sosirea echipajelor de pompieri, incendiul se manifesta generalizat la acoperișul locuinței și două anexe gospodărești, pe o suprafață de aproximativ 250 mp.

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Prahova, Raluca Vasiloae, pompierii militari au acționat aproape două ore și jumătate pentru stingerea incendiului, pentru căutatarea eventualelor focare ascunse și înlăturarea efectelor negative ale incendiului. Cauza probabilă a izbucnirii focului - jarul căzut din sobă. Pagubele sunt importante, incendiul distrugând acoperișul locuinței, acoperișurile anexelor, tâmplărie, obiecte de mobilier, obiecte electrice și electrocasnice, textile, bani, bijuterii, documentele proprietarilor și 2mc cherestea. Din fericire, nu au existat victime.

(Foto și video - ISU Prahova)


08 Feb 2019 12:12 5037 vizualizari


Comentarii






916 vizualizari 13 Sep 2025 19:30 Liga a 3-a. Progresul Mogoșoaia - Tricolorul Breaza 0-1

Liga a 3-a. Progresul Mogoșoaia - Tricolorul Breaza 0-1

Tricolorul Breaza a reușit o victorie spectaculoasă, le un teren greu, în fața unei formații care va face multe victime în această serie.

citeste mai mult
770 vizualizari 13 Sep 2025 15:45 La Breaza, prima zi a Cupei ”Radu Voina” la minihandbal feminin

La Breaza, prima zi a Cupei ”Radu Voina” la minihandbal feminin

La Breaza, în Sala ”Virgil Dudău” a avut loc sâmbătă întrecerea feminină a Cupei ”Radu Voina” la minihandbal.

citeste mai mult
908 vizualizari 13 Sep 2025 09:11 Ce este mai important în alegerea unei proprietăți: prețul sau locația?

Ce este mai important în alegerea unei proprietăți: prețul sau locația?

Continuăm împreună cu Agenția Matos Imobiliare Câmpina prezentarea unor aspecte importante pentru orice persoană implicată într-o tranzacție imobiliară. Și vom discuta despre o problemă esențială în alegerea proprietății: ce primează prețul sau locația?

citeste mai mult
3229 vizualizari 12 Sep 2025 12:23 Mormane de deșeuri provenite din demolări, depozitate ilegal pe Strada Fabricii din Câmpina

Mormane de deșeuri provenite din demolări, depozitate ilegal pe Strada Fabricii din Câmpina

Asociația Câmpina Curată a sesizat mai multe instituții ale statului cu privire la depozitarea unor mari cantități de deșeuri provenite din construcții (demolări) pe Strada Fabricii din municipiul Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV