CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Primăria Câmpina va rămâne cu 2,6 milioane lei în conturi la sfârșitul acestui an

- Actualitate -

Primăria Câmpina va rămâne cu 2,6 milioane lei în conturi la sfârșitul acestui an

Acesta a fost răspunsul pe care Alice Tudorache, directorul Direcției Economice din cadrul Primăriei Câmpina, l-a dat consilierului local Ion Dragomir la ședința din 18 decembrie, atunci când fostul viceprimar a întrebat cu câți bani se estimează că rămâne Primăria în conturi la finele acestui an.

Întrebarea a venit în contextul discuțiilor privind aprobarea accesării unui nou credit în valoare de 25 milioane lei, de către administrația câmpineană, anul viitor. După răspunsul destul de ezitant al directorului Direcției Economice, cel care întrebase, consilierul Ion Dragomir, a comentat: "Da, e o sumă mai mică decât cei peste 10 milioane lei cu care rămăsesem anul trecut. Diferența apare, probabil, pentru că au crescut salariile". (video)


21 Dec 2018 08:08 4750 vizualizari


Comentarii






  • 21.12.2018 09:30 Tudorache Mihnea Eu nu aș pune bază pe ce spune domnița.
1006 vizualizari 07 Sep 2025 13:13 Județul Prahova va fi traversat duminică seară de două transporturi agabaritice

Județul Prahova va fi traversat duminică seară de două transporturi agabaritice

Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat că, duminică, 7 septembrie, începând cu ora 22.30, se vor pune în mișcare două transporturi agabaritice care vor tranzita și Prahova.

citeste mai mult
615 vizualizari 07 Sep 2025 11:41 Intervenție dificilă a salvamontiștilor în Bucegi, noaptea trecută

Intervenție dificilă a salvamontiștilor în Bucegi, noaptea trecută

Aseară, la ora 20.45, salvamontiștii din Bucegi au fost solicitați la o intervenție pe Valea Cerbului, pe traseul Bușteni - Vf. Omu.

citeste mai mult
822 vizualizari 06 Sep 2025 22:01 Pompierii prahoveni au intervenit la mai multe incendii de vegetație

Pompierii prahoveni au intervenit la mai multe incendii de vegetație

Pompierii prahoveni au fost solicitați în cursul zilei de sâmbătă, 6 septembrie, să intervină la mai multe incendii de vegetație.

citeste mai mult
917 vizualizari 06 Sep 2025 11:38 Alcoolemie de 1,21 pentru un bărbat care conducea o mașină pe DN1

Alcoolemie de 1,21 pentru un bărbat care conducea o mașină pe DN1

Polițiștii din Comarnic au fost sesizați, în cursul zilei de vineri, 5 septembrie, cu privire la faptul că un conducător auto ar circula sub influența băuturilor alcoolice.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV